Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pinguinii (viseaza) la pensie


Recommended Posts

 

 

Voiam să vă recomand un serial: Berlin station. Dacă vă aduceți aminte de Spike din Notting Hil (amețitul coleg de cameră al lui Hugh Grant) veți avea o surpriză de proporții în serialul ăsta. Rhys Ifans face în serial un rol ex-cep-ți-o-nal!

 

’fancy a shag?’  [:-)))]  [:-)))]  Cat m-a distrat faza aia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 865
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

tu zici adolescentii, nuuu toti barbatii din familia mea:))) Ce credeti ca imi zice sotu' azi in masina cand ma pescuia de la serv: "Tu, cu fusta asta ai plecat imbracata???" Tineti cont ca plecam dimineata impreuna si ne intoarcem impreuna..Deci ce crede el:)))))?

 

[:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca orice bărbat, el se gândea de dimineață la o problemă importantă a omenirii, nu a avut timp să vadă în ce te-ai îmbrăcat tu :))))

Da,da of course, probleme importante ale omenirii, surubul sau  motorul de la barca...

Si tb sa va povestesc, nu de alta ca mi-am amintit, o faza similara de la nunta noastra.

Biserica Alba din Bucuresti, moment solemn, mamele emotionate lacrimeaza, corul canta "Vino din Liban mireasa", preotii cantau pe nas si ne puneau verighetele pe degete (daca va amintiti, intai  pune fetei pe a baiatului si invers). Sotu'meu in devenire incepe sa se foiasca si ii tot facea semne discrete preotului (care era fratele mamei) si spunea "FI-ul" si arata spre verighete. Unchiul meu, continua, canta, sotu' tot zicea FI-ul, FI-ul. In sfarsit preotul ia verighetele, le pune in modul corect, se termina slujba, felicitari pupaturi, stiti si voi:)))

Sotu' rasufla usurat si imi zice. Ai vazut ca era sa ne puna gresit verigehtele... daca nu eram eu sa ii spun ca sunt cu FI-ul gresit (acum ganditi-va la simbolul FI, cu care se noteaza diametru la desen tehnic:)))) gresea toata nunta [pk]

A ramas de pomina, toata nunta nu am fost decat o hlizeala. Nu de alta ca si la cununia civila a facut-o la fel de lata:))) daca vreti, va mai povestesc:)))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

 

Anja, io am curiozitati metafizice: de ce era de tigan? Ptr ca era plisata? Sau relativ colorata? Sau ambele?

 

Rox, deci asta e secretul? Pai atunci sa ma spal cu scrum de tigara, ca un amarat de gust de mentol se duce imediat ce bag un tiramisu in gura.

 

Rhys e velș de-al ‘meu’. 

 

RHYS   m   Welsh

Means "enthusiasm" in Welsh. Several Welsh rulers have borne this name

 

 

Idem Gwyneth

 

GWYNETH   f   WelshEnglish (Modern)

Possibly a variant of GWYNEDD or a form of Welsh gwynmeaning "white, fair, blessed". It has been common in Wales since the 19th century

 

Numai Zeta (Jones) nu am gasit ca ar fi velș desi ea este. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...