Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

durere la baza cefei


Recommended Posts

Am crezut intai ca am dormit intr-o pozitie gresita si am gatul intepenit.Durerea a devenit suportabila dar daca vreau sa ma intind sa dorm,ma doare iar,deci de 3 zile "dorm"in fund,daca se poate numi dormit.Am luat nurofen forte,m-am dat cu 2 geluri...nu stiu cat at trebui sa dureze un gat intepenit,daca asta e cauza.Ce alte cauze ar putea fi si ce as putea aplica local,sa pot si eu sa ma odihnesc cum trebuie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am crezut intai ca am dormit intr-o pozitie gresita si am gatul intepenit.Durerea a devenit suportabila dar daca vreau sa ma intind sa dorm,ma doare iar,deci de 3 zile "dorm"in fund,daca se poate numi dormit.Am luat nurofen forte,m-am dat cu 2 geluri...nu stiu cat at trebui sa dureze un gat intepenit,daca asta e cauza.Ce alte cauze ar putea fi si ce as putea aplica local,sa pot si eu sa ma odihnesc cum trebuie.

E posibil sa te ajute si niste comprese calde.

Dar mai bine te duci la dr. ca sa confirme diagnosticul si sa-ti dea o medicatie corecta, eventual o radiografie.

Torticolisul, daca asta este, poate sa fie facut si din cauza unor afectiuni ale coloanei nu numai a unei miscari bruste sau dormit stramb pe perna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mydocalm e sfant in torticolis. Cumperi de la farmacie varianta cu concentratie mai mare de substanta activa si prima data iei 2 pastile. Ajuta si o baie fierbinte, masaj, perna electrica. Sindolor gel e f bun ca unguent, are si un pic de anestezic in compozitie.

Sunt de acord cu tine Corina si apreciez foarte mult faptul ca ajuti enorm de multa lume.

Dar cateodata parca e mai bine sa fim mai retinuti.

 

Mydocalmul se gaseste in 2 variante, de 50 mg si 150 mg.

E pastila mea de baza, alaturi de antiinflamatoare, in tratarea durerilor date de afectiunea mea pe coloana cervicala.

De mai bine de 10 ani de cand iau Mydocalm de 150 mg, niciun medic nu  mi-a recomandat sa iau 2 pastile odata nici macar in cea mai mare criza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...