Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pisica in calduri plecata de acasa


Recommended Posts

Dragele mele,

 

I am back...cu alta problemuta.

 

Intr-un final, am ramas cu mama si pisicul negru, Copacel, dupa cum l-a numit baietelul meu [:)]  Ei stau si in casa si afara, dorm impreuna, se harjonesc, mananca impreuna, chestii mama-fiu... [deziuata]

 

 Numa' ca baietelul a facut 6 luni, deci baiat mare cu dorinte de...explorare. Prin urmare, alataieri nu a mai venit acasa, a stat si noaptea afara, ma gandeam ca gata, l-am pierdut. Dar s-a intors un pic schipatand, am fost cu el la veterinar, avea si un pic de febra, era f speriat si bleg. De abia asteptam sa se intalneasca cu mama lui sa-l mai linisteasca.

Dar surpriza...intalnirea nu a fost deloc asa cum ma asteptam in sensul ca ea nu l-a mai recunoscut, chiar il maraie. NU mai manaca cu el, ce sa mai, nu il mai recunoaste, a venit cu alte mirosuri de pe unde a umblat.

 

Intrebarea mea aste: mai exista speranta ca ei sa revina la relatia dinainte??

El va fi castrat imediat ce isi revine.

Dar mi-e teama sa nu cumva sa plece pisica-mama de acasa, sa se simta cumva amenintata sau inlocuita??

 

A patit cioneva asa ceva cu pisoii??

 

Multumesc mult.

 

O zi super va doresc,

Arina [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Arina asa se intimpla dupa o despartire mai lunga. Cind am luat pisoiul meu de la mama lui, am intrebat-o pe cea ce ii vindea daca pot aduce pisicul inapoi in 2 luni, ca merg in vacanta 2 saptamini. Si ea a zis ca nu, deoarece mama lui nu il va mai recunoaste si nu or sa se inteleaga. Mai bine il pun in cattery pe perioada vacantei mele. Nu mi=a venit sa cred ce mama "denaturata" poate avea pisicutul meu! [:)]  [:)]  [:)]  Auzi tu, sa nu-si mai recunoasca propriul fiu! [:)]  [:)]  Asa ca e ceva normal ce ti s-a intimplat tie Arina.

 

Eu cred ca in final or sa se acomodeze unul cu altul, nu cred ca ea va pleca de acasa. O sa dureze putin, dar precis or sa se accepte, poate nu or sa mai aiba o relatie asa frumoasa, dar or sa se accepte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...