Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Idei pentru re-organizarea condimentelor


redactor

Recommended Posts

  • Administrators

Nu stiu cum sunteti voi insa noi suntem mari amatori de condimente si ierburi. De fapt eu sunt de vina :) 

Si am tot felul de borcanase, de toate dimensiunile - cu tot felul de ierburi, piperuri si alte sofrane :)

Nu sunt toate de aceleasi dimensiune ...

 

Azi insa raftul de metal care le tinea - langa aragaz a cedat cu zgomot asa ca m-am gandit ca ar fi cazul sa le re-organizez.

 

Deci - haideti sa ne consultam in idei. Si apropo - ce termen de expirare au condimentele? Se strica vreodata?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cele doua rafturi cu mirodenii (nu au incaput amandoua pe un perete). De la Ikea si rafturile si borcanele. Pe spate am pus etichete cu numele. Daca se invechesc isi schimba mirosul, dar nu preau au sanse. Aveam mai multe, le-am revizut la Craciun si am ramas cu cateva borcane goale. Am renuntat la unele pe care nu le folosisem niciodata desi le aveam de mult timp.

post-96777-0-34929500-1519511158_thumb.jpeg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, de la IKEA borcănașele.

Am remodelat toată bucătăria la dimensiunile (sint pitica) mele: am coborât înălțimea dulapurilor :) :) Cine vine după mine in casa asta o sa fie tare nefericita! Am vrut blat de lemn, nu marmura pentru ca mi-e frig mereu...îmi place o bucătărie care sa aibă personalitate in timp, nu ma deranjează zgârieturile. Dulapurile sint toate cu sertare sa nu scotocesc in “adâncuri”!!!

 

Am avut mulți ani gradina de ierburi însă noul câine (din poza) nu a cooperat...mi-a săpat gradina in repetate rânduri așa ca am spus adio la roșii, ardei și ierburi ca nu m-au ținut nervii :) :) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...