Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

In cautarea Φ-ului potrivit


Recommended Posts

Dar nisipul de litiera nu e antiderapant... Este un soi de nisip numit bentonitic, care are particule foarte fine si in combinatie cu apa iese o pasta mai vascoasa sau mai fluida in functie de cat lichid s-a adaugat. (Noi folosim mult in constructii bentonita [:)] ) Un nisip antiderapant are granula mai mare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 735
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

kumquat nu e prea bun la gust, ca e asa mic, fruct nu e mai deloc. doar coaja si seminte. dar in Corfu - ca acolo e fruct traditional - am mancat dulceata si am baut lichior. bun!!

 

Eu am luat din Corfu fructe care erau curatate de coaja si seminte....nu le-am putut manca,erau extrem de dulci.

E drept ca nu era sezonul lor, e posibil sa fi avut ceva adaos de zahar.

mmm, ce bun e lichiorul...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doar sa va zic ca avem zapada (20-30 cm) si viscol si -10 grade.

Va las o poza cu mine pregatita de "treasure hunting", cu haina siberiana si atitudinea pozitiva pentru team:)))

Daca nu mai scriu maine, insseamna ca m-am transformat in  "snowwoman".

 

 

 

 

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nevoie. De ce as cara nisip prin buzunare? Am cizme antiderapante. Dar oricat si-ar face treaba pe gheata pe combinatia gresie + gheata+ zapada nu tine.

La litiera nu am nisip.

 

nu-nu, nu ptr tine, ci ca sa dai pe scarile de la gara, dupa ce le cureti de gheata/zapada. dar cred ca merge si sare grunjoasa.

am zis nisip de litiera in ideea in care stiu ca ai pisica si ca sunt sanse minime sa ai in casa nisip normal sau clorura de calciu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, te asteptam cu impresii ...la cald.

 

Sila noi e frig...am fost in Haga dar n-am gasit amatori sa mergem la malul marii. In schimb am vizitat parlamentul...copiii mei au fost dezamagiti, la televizor patea mult mai impozant.

 

Un nebun a fost pescuit din lacul din poza (ieri arata asa). Se dusese sa patineze in conditiile in care exista avertizari ca nu e suficient de groasa gheata.

post-126830-554203_thumb.jpeg

post-126830-554263_thumb.jpeg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...