Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

In cautarea Φ-ului potrivit


Recommended Posts

Dacă va arat cum sunt drumurile curățate la noi, muriți! :))) Albe albe toate, e zăpada pe ele Pt ca nu se arunca sare sa se topească. Așa se circula, pe zăpada, de asta e nevoie de cauciucuri de iarna cu “cuie”, majoritatea așa are aici. Așa au și bicicletele.

 

Una din colege care bicicleste, a zis ca azi dimineata nu era curățat nimic, a durat o ora pana a ajuns la job, un drum care îl face in condiții normale in jumate de ora. Au fost porțiuni unde a mers, porțiuni unde a biciclit.

 

(Nu înțeleg ce poate sa te facă sa vrei sa dureze o ora pana la job când poți lua mașina sau autobuzul???? :))). Nu ma spuneti, da? )

 

Azi m-am îmbrăcat cu pantalonii de fâs și cu cei termoizolanți pe sub ei, eram gata sa îmi iau si ghetele cu cuie. Geaca e impermeabilă, nu intra vânt, e perfecta Pt vreme din asta.

 

Anja tu ești cu palton??? Prin ăla intra vântul...sau e făcut suedeste?

 

Eu nu ma mai îmbrac iarna de mulți ani cu palton, nu e bun Pt iernile noastre. Ca dacă nu bate vânt, atunci ploua. Musai impermeabil și cu glugă ;)

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 735
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

SERIOS?!?! Ar trebui viviana sa curete si sa dea cu sare /nisip pe scarile de la gara!??!  E angajata CFR-ului si nu am aflat noi inca!? 

 

uff, azi e ziua in care nu ma fac inteleasa...

scrisese viv mai devreme ca si-a propus sa faca munca patriotica, sa curete acele scari din proprie initiativa.

eu am dat azi-dimineata cu nisip pentru litiera pe scarile de la iesirea din spatele blocului, stiam ca aluneca, era prea devreme cand am dus copila la scoala si "omul" de serviciu inca nu venise. era sa alunec si eu, m-am gandit si la varstnicii din bloc sau la cei care nu vad bine, nu sunt atenti dimineata si pot lua o cazatura zdravana pe acele scari...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai si a mers? cu nisipul ala?!?!?!

 

n-am stat sa vad ce se mai intampla. aparent era mai binisor cu nisipul acela dacat deloc.

scarile nu aveau zapada/gheata pe ele, ci doar o pojghita transparenta alunecoasa, multi s-ar fi putut insela crezand ca sunt curate si ele de fapt alunecau ca naiba. sunt si prost construite, inclinate in jos, nu exista nici balustrada de care sa te tii...dumnezeu cu mila, dupa atentia si indemanarea fiecaruia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Da, da, ti am trimis zapada ca ai zis ca ti doreai. Nu credeam ca va ajunge, toti cei 40 de cm. Inainte sa citesc ultima fraza ma bufnea rasul ca ai descris exact o zi de lucru, cu zapada, de la noi. Numai ca noi nu doar maturam zapada, ci o mai si lopatam ca e mai frig, mai si ingheatza etc. Chiar functioneaza posta asta...

 

Da :). Ma uitam la vedere azi și ma uitam afara la noi...exact așa arată! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si la noi am auzit ca se v-a inchide scoala joi si vineri...cica va ninge spre munte (nu va imaginati nameti dde zapezi...poate doar 3 cm)

cand ninge autobuzele scolii nu circula, si daca nu-i aduce pe ei, se inchide scoala pt toata lumea.

 

 

nu-mi vine sa cred, dar sa vadem...William e in extaz

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...