Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

In cautarea Φ-ului potrivit


Recommended Posts

  • Răspunsuri 735
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Vin cu propunerea ca toate amantele sa se mute in bloc cu "fructele interzise"... asa nu mai blocheaza oameni nevinovati si toata logistica cu mutatul lucrurilor cand afla sotia e mult simplificata....

ia construieste-l [:)]

 

(am luat-o mot-a-mot - sa se mute in bloc, da' intr-un bloc, nu intr-un cartier rezidential [:)] )

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asta cu parcatul si cu amantul... vineri seara (ma rog, dupa miezul noptii) fusesem la un restaurant in Drumul Taberei si... cineva [il]  nu m-a lasat sa chem Uberul, s-a oferit sa ma conduca el cu masina. care insa nu era la restaurant, ci in fata blocului lui. ok, mergem noi frumos in plimbare juma' de cartier [:-)))] (a se consemna ca vineri inca era primavara - oricum inca ma surprinde c-am acceptat; ma rog, nu ma chiar surprinde, ma amuza [:)] ) si cand ajungem la blocul lui - surpriza! masina lui si cea de langa ea erau blocate artistic de-un 4x4. numar de telefon in geam. lasat probabil de decor, ca n-a raspuns la repetate apeluri. era trecut de 1 noaptea. ok, cedam psihic (mai ales el) si schimbam planurile cu varianta taxi.

 

dupa ce ajunge acasa (si nu, nu va ganditi la prostii, ca doar m-a condus, deci a ajuns acasa foarte repede) imi da mesaj: mitocanul plecase [:-)))]  de unde concluzia logica, zic eu, c-a fost vorba de o amanta [:)]

Mai sa fie... dr taberei ai zis?!?!?! restaurant ai zis?!?!?! n-o fi acelasi 4x4...? al tau n-avea abtibild cu prolex?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am ramas datoare cu masinile. Masinile de scris.

 

Ceausescului ii era teama ca masinile de scris sa nu fie folosite la a face manifeste impotriva lui si a PCR. Idem pentru copiatoare. Erau cateva centre care se numeau simplu: Xerox. 

 

Ca sa ai o masina de scris trebuia sa ai autorizatie de la militie/securitate.

Detinatorii masinilor de scris erau obligati ca periodic sa se duca la militie cu masina de scris pentru a i se lua amprenta. Adica o proba de scris.

Fiecarea masina de scris bate in felul ei fiecare litera.

Probele astea de scris se arhivau ca in cazul aparitiei de manifeste sa se compare scrisurile asa ca un fel de analiza grafologica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fotocopiatoarele aveau aceeasi soarta. Ministerul de Interne decisese ca persoanele particulare nu aveau voie sa detina fotocopiatoare.

 

Erau cateva centre de fotocopiat aprobate de minister. si ceva foftocopiatore in intreprinderi. Daca ele se mutau dintr-un loc in altul trebuia anuntata militia, in 24 de ore, daca nu erau niste amenzi imense.

 

Daca eu doream sa-mi fotocopiez diploma trebuia sa merg intr-un centru specializat nu la matusa la serviciu unde era unul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...