Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

In cautarea Φ-ului potrivit


Recommended Posts

  • Răspunsuri 735
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Wow Viviana, de unde știi lucrurile astea? 

De ce nu aveai voie sa copiezi diploma la Mătușa? 

 

Drum bun lui CCS mâine. 

 

Corina mersi de site, a făcut mama comanda azi, au ajuns exact la ora specificata coroanele. 

 

Anja gata vânătoarea? Ai ajuns la caldura? 

Pentru ca actele cetatenilor se fotocopiau numai in centre specializate. Asa era legea. Le urmarreau si consumabilele.

 

Mama era prietena cu niste scritori ce aveau masina de scris. Noi ne mai jucam pe ele. Si  povesteau cum se duceau cu ele la militie.

Mama a a scris scenarii de teatru radiofonic la un moment dat si scria de mana. Apoi se ducea la un centru special unde dicta.

Bunica avusese masina de scris si fusese obligata sa o preda.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce chestii! Habar n-am avut, nu știam pe nimeni sa aibă mașini de scris. Adică aveau părinții la job, ne jucam și noi acolo la ele dar nu știam de procedurile de verificare. De fotocopiator nici nu cred ca am auzit pana după revoluție. Eu am avut nevoie de copie după certificatul de naștere și era bătut la mașina de scris la tata la serviciu. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata, am ajuns acasa. A fost super frig, vantm zapada dar cool:))). Echipa mea a iesit pe ultimul loc :((((am cam raspuns aiurea la intrebari,  dar am avut cel mai mult timp de stat la cafea. Eu am am fost bine echipata pt frig, chiar vorba bancului mi-am descheiat putin gulerul ca transpiram.

Apoi am fost la un restaurant combinat cu o expozitie de arta moderna, adica niste chestii pe care nu pot zice ca le-am inteles...Nici mancarea nu m-a dat pe spate....ma asteptam la ceva mai exclusivist!

Miha, ziceai ca am palton? Nuuu, e haina mea siberiana de blana, pastrata pt momente de calamitate, catastrofe si holera. Nu intra vant, zapada... Colegii, in jachetele de iarna, au facut un frig!!!

Daniela, ma bucur ca masina e bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De trei luni se chinuie vreo cinci Meșteri sa ne repare încălzirea in podea la baie. Nimeni nu știe de ce nu funcționează :( 

 

Asa îmi lipsește podeaua aceea calda...

Povesteste mai multe. Este electrica sau pe apa? Au verificat circuitul electric? S-au uitat lal termostatul din perete? Pot sa Intreb sotu'.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...