Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

In cautarea Φ-ului potrivit


Recommended Posts

Noi am avut un weekend destul de plin. Sambata am bagat de dimineta rapid un smotru cu barbatul cat si-au facut copiii temele scrise pt luni, apoi am fost la film (Black Panther .. ma rog, l-am ales sa putem merge cu copiii, a doua oara nu l-as vedea nici gratis) . Mai dupa masa copiii au mai lucrat ceva matematica pt marti si au invatat pt test la istorie. 

 

Duminica am fost la sanius (ultimul pe anul asta, speram). Erau cam -2 grade, dar un soare fantastic, zapada multa si partia f buna. A fost foarte fain. Dimineata erau copiii cam intepeniti de febra musculara si de dureri de spate, cum s-au trantit la sanius. 

 

 

Michelle, frumoase farfurii. 

Eu premonitii nu am, dar inteleg exact ce spuneti despre sentimentul ca sunt copil cand vorbesc cu ai mei. (cand ii sun, imi raspund la telefon cu  "Buna, copilu' !" 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 735
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu cu fumatul in casa recunosc ca sunt "taliban" de-a dreptul. Fac urat tare daca simt miros de fum. In tineretele mele zbucuimate am pufait /fumat si eu cativa ani, dar de cand am copiii nu suport mirosul si am "pata pusa" pe toti din jurul meu care fumeaza. Cand vin fumatori la noi ii poftesc in camera unde avem centrala, cu geamul deschis, indiferent de vreme si anotimp. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Azi e luni  [zirea]

 

Michelle, am si eu asa farfurii, de multi ani, le folosim zilnic...dar modelul e un pic altfel..si le am si pe cele patrate, cu dungi negre  [ph34r]

 

Am avut un weekend plin...sambata la cumparaturi si la preparat si aranjat masa pt duminica..am facut fajita cu pui si unul din sosuri a fost guacamole (facut tot de mine si care imi iese delicios  [fri] asta o spun mereu musafirii si ai mei)...Marcia a fost la prietena ei, care e si vecina cu noi, stam zid in zid..a primit cadou de ziua ei si au stat ore bune la taclale, asa ca fetele.

Ieri a fost baba mea..dimineata o ceata de o taiai cu cutitul  [zirea] la pranz insa a iesit soarele si s-a incalzit bine..dupa ce-am mancat, am stat in gradina, la soare, precum soparlele...aveam tricou cu maneca scurta si nu mi-a fost frig...Marco si prietenul nostru au fumat cate un trabuc cubanez [:D]

 

Azi e soare cu dinti, 5°...e mult mai bine, fata de cele -11° de saptamana trecuta...sper sa se incalzeasca, m-am saturat de haine groase.

 

La noi nu s-a fumat niciodata in casa...tata si fratelo sunt fumatori, dar au fumat mereu afara, indiferent de vreme...musafirii pot fuma si ei afara....urasc fumul de tigara, ma bucur ca aici e interzis fumatul de ani buni in restaurante si baruri...inainte ajungeam acasa mirosind groaznic  [zirea]

 

O zi cu soare va doresc. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si bine ai venit, 5 martie!

 

Tu, zi remarcabila, care ai adus cu tine aniversari deosebite, nopti pline de veselie, ani in tulpina vietii si la multi ani din partea mea celor 2 pestisoare!

 

La multi ani, Mianna !  [s]

 

La multi ani, Fleur!   [s]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

am avut un weekend plin: sambata am fost cu Mihai la bowling, la ziua de nastere a unui coleg.

 

Cei de la Stejarii Country Club, au facut ieri preselectii, iar Mihai a avut demonstratie la judo. Cu ocazia asta au fost filmati de cei de la Digi si ProTv. Asa ca aseara a aparut la tv in reportajul cu Alina Dumitru: este si el printre copii care fac cu mana la camera. Gata, am vedeta! [:)]

 

Tot ieri am fost cu Ramona la alta petrecere.

Sunt obosita, fara chef de munca....asa ca lunea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, ce fain  [:)] sa-ti traiasca vedeta.

 

Eu am fost la cor in copilarie (Carmina Tenera se numea, dirijorul a fost profesorul nostru de muzica in generala...un tip nemaipomenit, a murit anul trecut) si apaream duminica la TV  [ph34r] filmarile se faceau in general in Herastrau..mama a fost la corul televiziunii...bunicul meu, tatal mamei, avea o voce superba (ca Furdui Iancu).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...