Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

In cautarea Φ-ului potrivit


Recommended Posts

  • Răspunsuri 735
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

De azi dimineata, au dat drumul la caldura. Probabil ca a fost ceva  stricaciune.

Nu ca acuma n-as inchide caloriferul ca e prea cald.  [:D]

 

Dar, cum sa va spun... unde am suferit atat de mult de frig pe vremea lui ceausescu, am o obsesie. Sa stiu eu ca e cald caloriferul, ca pot deschide geamul... ca ma pot aerisi cand vreau eu nu cand vrrea partidul sau RADET-ul, ca il pot inchide daca nu vreau caldura. Imi da o senzatie de libertate.

Te inteleg, si eu la fel. Sunt multumita ca am termostat in fiecare camera si reglam caldura cum vrem noi.

 

Anja, de cand am deschis imaginile cu gulerul si manusile cu guler de blana, imi apar numai reclame cu caciuli, manusi si haine de blana, cu care eu s paralela. Dar sunt frumoase cele ce ti plac, go for it, sunt elegante.

 

Eu nu mai port palton de cand sunt in Canada, numai geci stil parka, usoare si calduroase, captusite cu fulgi, am si trei sferturi si un pic mai scurte. Altceva nu e practic aici.

 

Ma uit nostalgica la pantofii cu tocuri, n am mai purtat demuult, din cauza meseriei si greutatii. La ocazii cel mult genul aratat de Ioana.

 

Ieri am aruncat cizmele care si au dat obstescul sfarsit. Mai am doua perechi dar am considerat gestul ca anuntator de primavara.

( La noi a nins ieri cu fulgi scuturati exact ca din cojoacele babelor, nu s a depua cine stie ce si s a topit de pe masini)

Si azi mi am luat trei, da, trei perechi de slapi sa mi ajunga tot sezonul frumos si o esarfa cu...fluturi. Va dati seama ce e in capul meu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata tuturor

 

intuneric si umed afara, dar macar e caldut.

 

aici ma cam dezamagesti...caci aveam impresia ca ne potrivim...hai ca bag poze cu pantofii mei favoriti...

Asta e modelul de baza, la care se pot face variatiuni:

https://www.amazon.co.uk/EKS-Womens-Zesset-Pointed-toe-Heels/dp/B0725CLVZ9?th=1

sau astia

https://www.amazon.co.uk/EKS-Womens-Zesset-Pointed-toe-Heels/dp/B0725CLVZ9?th=1

 

 

Nici aici nu ne potrivim????

 

Ahhh, si imi plac pantofii tai, insa nu prea mi se potriveste culoarea.

 

e, cum nu? aici suntem la fix [;)]

 

Viviana, si modelul tau imi place. de fapt mie putini pantofi cu toc nu-mi plac [:D]

 

eu balesc la astia de cateva luni, inca nu m-am indurat sa mi-i iau...

https://www.zara.com/ro/ro/pantofi-de-sear%C4%83-din-atlaz-cu-toc-contrastant-p11200301.html?v1=5323392&v2=719531

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

E ploios si umed, dar e caldut.

aseara am avut chef de aer curat  si am dormit o buna parte din noapte cu geamul deschis.

 

Mi-a cazut o masea cu portelanul ei cu tot. Bleah, ziceam ca anul asta nu mai ajung la dentist.

 

Moi, dupa ce pleaca CCS fac diverse comenzi pe internet. Carti, frate, carti de parca-s nebuna. Adunate asa dupa tituluri de prin diverse librarii online.

3 SMs-uri am cum ca azi mi se livreaza. 3 comenzi diferite.

Romanele sunt mai mult gen grisham si bineinteles sotia plantatorului de ceai - is curioasa sa o citesc - am vazut ca are 5 stelute de la mai multi cititori si sunt curioasa.

Fac o cura de astfel de carti si poate ma mai relaxez.

 

Fii-mea e in extaz de vreo cateva zile. Umbla prin casa cu gura pana la urechi. Si-a facut niste prieteni noi, gasca noua. Sunt altfel prietenii astia noi.  Adica de exemplu duminica au mers la o pizzaerie prin Militari unde pe langa pizza, se ofera gratuit diverse jocuri de masa. Ei au jucat colonistii din Catan. Pfui nu am mai jucat colonistii de vreo 4-5 ani.

 

Sa nu o mai lungesc atata, dupa pizaa s-a dus acasa la cea mai buna prietena a ei  si ii povestea de gasca asta noua si din vorba in vorba a descoperit ca unul dintre tinerii din gasca este un var pierdut al prietenei ei. Au descoperit dupa nume. Parintii prietenei sunt despartiti de mult si ea nu isi  cunoaste bine rudele din partea tatalui. Tatal ei are o noua familie.

 

De duminica de cand au descoperit asta nu mai au somn, li se pare bomba anului 2018.

Azi va fi intalnirea cea mare intre prietena cea mai buna a fii-mii si baiatul nou din gasca noua.

La mine acasa of course!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...