Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

In cautarea Φ-ului potrivit


Recommended Posts

  • Răspunsuri 735
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

n-am stiut de shift delete dar nici nu cred ca voi folosi vreodata...

 

nimic interesant pe la mine...doar ca William e pedepsit ca  nu face curat in camera lui.

 

vreme frumoasa, cer senin,  soare cu dinti...am ghiocei in curte...vreau sa ma apuc un pic de gradinarit.

 

 mi-am luat niste pantaloni Alfani pt servici, imi vin superb.

culmea sunt marimea 2 S (short)...dar cred ca e pusa gresit...nu sunt chiar marimea 2...poate 4 sau citeodata 6.

F greu imi gasesc pantaloni sa-mi vina bine... modelul skinny nu ma avantajeaza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe noi ne-a prins rău de tot serialul Stranger things. Silvia ni l-a “băgat pe gât”, ea se uita a doua oară. Atât de tare ne-a prins ca am început tot la sugestia ei, sa ascult podd-uri despre lumi paralele. Nu credeam nimic la început, acum e o teorie (cea din serial de fapt) care ma fascinează. 

 

La noi începe sa se topească zăpada, e încă destula, parca îmi pare rău. Știu, sunt defazată, dar nu m-am saturat de ea... 

 

Joi și vineri sunt din nou la Stockholm. Totul e identic cu acum 3 săptămâni, orele de zbor, hotelul, dar e alta conferința și merg cu o alta colega care e cam incompatibila cu mine. E oarecum șefa mea, pe grupul de hematologie, in plus fata ei cea mare a fost foarte buna prietena cu Silvia acum vreo 4-5 ani și aia a fost foarte nasoala la sfârșitul prieteniei, un soi de bully. De atunci nu își mai vb și nici nu se saluta. Eu cu colega mea nu am discutat despre asta. Sper sa nu aduca in discuție ca eu nu îmi doresc explicații. In fine, nu sunt foarte incantata ca merg, am fost împinsă sa ma duc Pt ca era un loc liber și celelalte doua persoane care ar fi putut merge erau indisponibile. Mi s-a spus și ca “trebuie sa profit” ca nu se știe când mai am ocazia...Așa ca m-am conformat! 

 

Azi de cina am mâncat un gust unic al copilăriei, de foarte multă vreme nu am mai mâncat. A adus mama dulceața de măceșe, o delicatesa. E făcut in Ungaria dar se comercializează la Kauffland in Zalău. E atât de gustoasa, atât de gustoasa! Pâine proaspăta cu unt și dulceața de măceșe! 

 

Somn ușor :) 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Azi de cina am mâncat un gust unic al copilăriei, de foarte multă vreme nu am mai mâncat. A adus mama dulceața de măceșe, o delicatesa. E făcut in Ungaria dar se comercializează la Kauffland in Zalău. E atât de gustoasa, atât de gustoasa! Pâine proaspăta cu unt și dulceața de măceșe! 

 

 

 

 

 

hecempeci! (ma rog, cred ca se scrie "hecsempecs") [pk] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

hecempeci! (ma rog, cred ca se scrie "hecsempecs") [pk]

 

Dada, așa se scrie și așa le spune in Ardeal! Am ras aseară de m-am prăpădit cand mi-a zis mama, eu nu știam. Hecempeci  [:-)))] . 

In maghiara de peste granița le spune csipkebogyo, așa scrie pe borcan, csipkebogyo lekvar :). Cipcheboghio :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, hecempeci!

 

Am citit si am avut un dejavu (dejalu, ca sa zic asa!).

Da, da, memoria nu m-a inselat. In 2015 Mianna ne spunea ca a luat hecempeci de la Mega pentru clatitele copilariei, si o ruga pe Miha sa-i spuna cum se pronunta corect si Roxana zice ca pasta din asta ca la Sibiu si Sebes nu a mai mancat.

 

Era toamna, atunci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...