Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

In cautarea Φ-ului potrivit


Recommended Posts

  • Răspunsuri 735
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

20 cm de zăpada azi dimineața. Maturat curtea sa pot ieși, maturat mașina sa pot pleca la job. Ajunsă aici abia am găsit un loc unde sa o pot lasa, totul plin de zăpada. Aseara când am plecat de la job erau 20 cm depuși. Curățat mașina, curățat in jur sa pot pleca. Azi ninge vârtos, viscolește și mai și. Pana plec vor fi pe puțin 20 cm de zăpada iar. Fleur, tii minte ce ai scris in vederea ce mi-ai trimis-o? :)))

 

Da, da, ti am trimis zapada ca ai zis ca ti doreai. Nu credeam ca va ajunge, toti cei 40 de cm.

Inainte sa citesc ultima fraza ma bufnea rasul ca ai descris exact o zi de lucru, cu zapada, de la noi. Numai ca noi nu doar maturam zapada, ci o mai si lopatam ca e mai frig, mai si ingheatza etc.

 

Chiar functioneaza posta asta...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi,

 

Am inceput ziua devreme, am dus fetele la bona la 7.45 si acum sunt in tren spre o vizita. Sper sa am zi scurta (aka sa nu stau mai mult de 15.00)

 

Este foare, foarte frig. Mi/au inghetat mainile in manusi si au inceput sa ma doara. Si am caciula si gluga pe cap. M/am invatat cu iernile călâi de aici.

 

Noi am scapat usor, cu zapada putina care nu s-a depus, desi aseara cred ca a fost ger serios ca am gasit apa Juliei inghetata in masina azi dimi. In alte parti insa a nins bine.

 

Ce faine pozele cu Roma inzapezita! Oare romanii de acum 2000 de ani prindeau asa ceva? Sau inca nu era clima atat de perturbata? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...