Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

A la recherche du π trouve


Recommended Posts

  • Răspunsuri 705
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

candva pe la 5 dimineata va trebui sa plec spre aeroport (cred ca v-am zis ca avem o intalnire de proiect la Roma). inca nu mi-am facut bagajul - in primul rand pentru ca urasc by default sa fac un bagaj, si in al doilea rand pentru ca acum s-a mai adaugat o chestie pe care o urasc aproape la fel de mult: trebuie sa imi calc o bluza si n-am chef [:I] conform prognozei acolo nu ninge, da' ploua, cu niste "T-storm" maine - una prognozata la ora la care aterizez, si a doua la ora la care ar trebui sa imi inchei plimbarea prin Roma (intentionez sa ajung la un muzeu) si sa ma grabesc spre hotel, pentru ca la ora 16 avem prima intalnire cu sponsorul. (uuuf, ce bine era inainte de a promova - nu ar mai fi fost nevoie sa particip la intalnirea aia, si as fi avut timp liber pana la cina, daca tot m-am trezit cu noaptea-n cap; bine, asta cu trezitul e inca cu semnul intrebarii - ar fi minunat daca as reusi sa dorm 2-3 ore inainte de plecare)

 

Pfff, nu o calca- oricum se va sifona in bagaj.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna!

 

Eu am inceput saptamana de 6 zile de lucru. Dar asta v-am spus deja. 

 

Al meu a revenit acasa duminica, dar si asta v-am spus.

 

Ce nu v-am spus este ca ne-am hotarat in mai sa merg si eu cu el, eu la odihna si la privit in jur :). El la munca :). 

 

Am rezolvat si concediul de vara, stim cate zile stam peste tot si in mare ce vrem sa facem/vedem. Amanuntele la fata locului, cu catuliile de caltorie in mana, studiate in prealabil. Au ajuns zilele trecute si vreau sa ma pun pe studiat.

 

La noi a fost superb azi si ieri, soare, soare, soare...chiar daca rece. Am facut ieri o plimbare lunga, azi din pacate nu am apucat...dar ziua e tot mai lunga si luminoasa. Am gasit ghiocei, branduse, foarte curajoase in zapada si ger. 

 

La multi ani Patricia si Patrik! 

 

O saptamana usoara tuturor!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani irlandezilor Patrik si Patricia! De la o irlandeza citire zice-se ca sfantul asta a imprastiar crestinismul peste Irlanda. Habar nu aveam de ce il sarbatoresc.

 

Azi mi-am dus copiii la o expozitie de arta suprarealista....un fel de muzeu al figurilor de ceara dar unele exponate erau dezbracate si foarte detaliat realizate. 

Va las un exponat decent...pe cele indecente nu le-am fotografiat.

 

post-126830-841324_thumb.jpeg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...