Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

A la recherche du π trouve


Recommended Posts

  • Răspunsuri 705
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

mai tine cineva legatura cu strumphi ? ce mai face ? dar fetita ei ?

Strumphi face zane [:)]  (pentru cine nu le stie, niste decoratiuni pentru brad in forma de zane - si nu numai - extrem de finute si delicate)

 

fetita ei creste si si-a pierdut zulufii aia frumosi, dar tot o scumpa si o minunata e, si inca mai scoate unele perle de te miri cum de i-a trecut asa ceva prin cap [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa nu va agitati cu mancare de post, tort (daca vrea mamica) de post, turta de post (nush daca e corect, eu turta am crezut mereu ca are compozitie de cozonac/ pasca).

Ah, nu ne agitam prea tare.

O sa am ajutor.

O solutie se gaseste... vorbesc la cofetarie si poate imi face turta din aluat de paine. 

Dupa paste taticul fetelor o sa fie plecat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

...si ma enerveaza cand vad pe FB "pe bune? e adevarat? nu pot sa cred ca a murit" - pai nici eu nu pot sa cred, tembelule, ca iti imaginezi ca oamenii fac glume cu asa ceva, sau ca posteaza doar ca sa vada cati pot crede si cati nu.

 

Nu ar fi fost prima data cand pe FB a aparut o gluma proasta cu moartea unei celebritati 

Eu nu am FB, dar barbatul imi arata diverse.  

A fost cazul lui Depardieu, daca nu ma insel.

 

La AG a fost din pacate adevarata stirea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Văd ca romanii au adaptat “primavara in România” după alte tari. ;) poza pusă de Viviana o știam de aici de la suedezi, apoi am văzut-o la finlandezi, la canadieni, americani, apoi la britanici :).

 

Ieri in Zalău erau 15 grade, azi dimineața a pus Mătușa mea poze cu 10 cm de zăpada. 

Sora mea scrie ca in NY erau ieri 18 grade, azi e frig și mâine așteaptă furtuna de zăpada, a câta oare pe “iarna” asta??? 

 

La noi măcar nu a fost cald, dar s-a topit zăpada și se vedea iarba, azi dimibeata era iar alb. 

 

As generaliza și as spune “primăvara in lume” :).

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua și de la mine!

 

Și pe aici ninge, dimineață ningea frumos (not!) cu fulgi mari, acum e ninsoare dintr-aia mică și cu vânt. Exact pe gustul meu :D.

 

Mă pregătesc de plecat în delegație, poate iar rămân înzăpezită pe acolo ca ultima dată :). Bine că n-am luat de la ai mei încă hainele subțiri, nu știu la ce mi-ar fi folosit.

 

Mă duc să croșetez ceva de mâncare, nu am nici un chef.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

V-ati gandit vreodata ca toate ideile de romane au fost deja discutate? Adica din 7.5 miliarde, sa zicem ca 1 miliard e destul de scolit ca sa discute mai mult decat ce trebuie pus pe masa si cu ce imbracam copiii. Si doi baieti de 14-15 ani din China in 1990 discuta: mai, ce tare ar fi sa fie un baiat ca noi dar de fapt vrajitor! Sau doua fete care mergeau la

scoala in Iran in anii 70 isi imagineaza o fata curajoasa care schimba lumea cu un arc. 

M-am gandit.

Insa am alta parere. Imaginatia umana nu are limite. Pe bune nu are limite! Si sunt sigura ca exista subiecte pe care nu le-a discutat nimeni.

Da ar fi fain sa fie asa. Asta ar fi un subiect splendid de roman SF thriller.

 

Si mai cred ca nu trebuie sa fii cine stie ce scolit ca sa discuti si altceva decat despre burta si copii.

Trebuie doar sa ai un nivel de trai satisfacator din punct de vedere al banilor.

 

Dar ce zici daca toate ideile de romane au fost deja visate?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...