Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

A la recherche du π trouve


Recommended Posts

Eu jur că nu știu cum sunt așa de sclifosită la zgomote [:D] , că doar sunt născută și crescută în București, la bloc. E drept că blocul nostru era mai ferit, nu ajungeau zgomotele din bulevard.

 

Am uitat să vă spun, cel mai amuzant a fost acum câteva veri, a venit cumnata mea cu soțul în țară, se întâlniseră în fața casei cu un amic și stăteau de vorbă, era cam 1-2 noaptea. Am ieșit pe balcon și i-am șușuit, că îi auzeam și nu puteam dormi  [:D] . Săracii au rămas marcați, și acum își aduc aminte de episod!

 

Aaaa, și v-am mai spus eu că la al meu avem o biserică chiar peste străduța din fața casei și vara se adună enoriașele să stea la coadă pentru spovedit încă de la ora 4 și se apucă de vorbit chiar sub geamurile noastre!  [zirea]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 705
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ha, ha, ha

Etaj 7. Vedere la Bulevard. Tramvaiul trece pe sub mine cum s-ar spune. Toata circulatia din piata Victoriei catre podul Basarab tot pe "sub" mine o ia.

Vara dorm cu geamurile deschise.

Tramvaiele incep sa circule la 4.30.

 

In schimb ma trezeste copila si daca se scarpina!

===

 

Da, Antmil includ si unele portiuni din Asia Centrala. Am citit ca mereu a existat o controversa pe tema impartirii Asiei.

Daca zicea de Asia Centrala ma gandeam la cumani, dar asa nu imi ies chinezii si japonezii din minte.  [:D]

 

Cum ti-ai facut testul asta? Stiu ca si la noi a circulat o perioada o astfel de informare despre raportul asta genetic. Ma gandeam sa-l fac si apoi am uitat. Dar pare interesant.

Eu sunt curioasa cat procent grecesc am in mine si daca am ceva unguresc.

Cine stie poate ma trezesc si eu cu vreun stramos de prin china.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, testul genetic se face din saliva. Am folosit "23 and Me" (compania). Vine o cutie in care ai tot ce iti trebuie (kit)...aduni saliva, sigilezi si trimiti in posta. Tot citesc de azi de dimineata din raport (are tot felul de chestii: maternal haplogroup, paternal haplogroup, gene Neanderthal plus mutatii - cica am mutatia care ne-a scapat de par pe spate....uuufff, ce bine).

Am sarit optiunea sa imi purice genele "medicale"...chiar nu vreau sa stiu. 

 

Il astept cu mare interes pe sot...l-am facut in acelasi timp dar vad ca la el intarzie. El se trage dintr-o combinatie polonezo-ucraineana. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi plac de mor zgomotele naturii.

Dupa ce am petrecut un we la prietena mea langa Bucuresti si am auzit tot felul de pasari de noapte, greieri, broaste, cotofene mi-am zis, aici eu vreau sa stau. Si ma tot straduiesc de atunci...

 

Daniela sa stii ca daca vii la mine acolo la sat, am niste geamuri termopane de nu se aude nici tractorul ambalat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pana am schimbat dormitorul (dacă va amintiți in Februarie anul trecut am făcut swisch de dormitoare cu Silvia) ma trezeau păsările in fiecare primăvara din Februarie pana in mai, la 3-4 dimineața, când se lumina. E sunetul de care îmi e dor. Al meu de asta a dorit sa schimbam. 

Acum intr-o dimineața mi-a zis Silvia cât e de frumos sa se trezească in ciripit de păsărelele... și mie!!! 

 

Când plec de acasa, pana ma urc in mașină, stau câteva secunde sa ascult păsările din spatele casei. 

 

Unde avem dormitorul e curtea interioară și tot ce aud dimineata sunt mașinile vecinilor ce pleacă la job înaintea mea...mi se pare tare trist. :(

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buona sera. Cum nu prea avem unde skia masiv, adica azi facuram aproape tot, este ff relaxant. Altfel aveam ski zi lumina. Asa ca ma bucur de after ski, capucino, bombardino, spa si alte chestii. 

Locul este minunat. Hotelul superb, mnncarea super goutmet, spa, piscina, bule. Avem un apartament cu etaj.Oraselul este cochet, romantic. Este FB bun pt familii cu copii. De schiat, suficient, ipartii pe toate gusturile, ar daca aveti masina :-)) Sunt 1999km de partie.

Poza trecuta nu s-a incarcat. Pun una de azi de la pauza de bombardinoB-) 

 

[att

Eu de dormit nu am treaba atata timp cat ma tine sotu" in brate. Altfel, dorm prost.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...