Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

A la recherche du π trouve


Recommended Posts

  • Răspunsuri 705
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna,

 

Am si o veste buna: alunita mamei a fost una cuminte. Azi merg cu Ramona la doctor sa vedem ce ne spune. Pe seara am si sedinta la ea, cred ca vom discuta de saptamana altfel si ceva legat de banchet. Apropo Corina, Monica  voi ce faceti la final de clasa a-IV?

 

Rox, sanatate socrului!

 

Anja, cred ca mi-a scapat, unde sunteti in vacanta? As mai merge si eu la schi...

 

Pentru ca vorbeati de somn...eu dorm, cat erau copii mici orice zgomot al lor ma treazea. Acum nu mai este asa, in schimb eu pot dormi oriunde. Sotul daca schimba locul nu poate dormi. Cu exceptia verii cand mergem la mare. In rest crima si pedeapsa sa mergem pe undeva.

 

Sunt foarte curioasa cum va fi cnd vor mai creste copii si incep sa plece si sa vina la ore tarzii...

 

Ant, interesant ce ai descoperit. Am mai citit de astfel de studii si imi doresc sa-l fac si eu. O sa ma uit la ce a zis Miha si Viviana.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

laura, tocmai ce-am avut saptamana trecuta sedinta cu parintii, la care s-a discutat si aspectul finalului de an.

daca la inceput parintii pareau sa agreeze ideea unei mici excursii, cu cazare de o noapte si o petrecere festiva, ne-am dat seama ca e prea mare deranjul, costurile, deplasarea, gasirea unui hotel sau pensiuni care sa ne poata gazdui pe toti. unii parinti nu pot veni pentru ca nu au masina sau lucreaza in week-end, e bataie de cap cu bagaj, etc

asa ca ne-am decis sa organizam o masa festiva la un restaurant din oras, unde se poate ajunge usor cu masina, taxiul sau transportul in comun, dureaza cateva ore, pot participa toti (sau aproape toti ) parintii si copiii, poate si bunici daca doresc. vom avea un fotograf, care va face poze si va filma cele mai importante momente. va exista probabil si un dj sau animator, vreun magician, ceva care sa le placa copiilor.

parintilor care se entuziasmasera la ideea unei excursii le-am spus ca putem organiza si alta data asa ceva, cu cei care doresc si pot sa vina, dar pentru acest eveniment dorim ceva mai aproape de casa si acceptabil dpdv costuri, sa poata participa toti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...