Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

A la recherche du π trouve


Recommended Posts

  • Răspunsuri 705
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

voi va dati seama ca io stau cu un teanc - de fapt turn de-a dreptu' - de vreo 12-13 carti sosite azi, cladit pe masa din bucatarie, si n-am timp de citit?

 

am de lucrat la o prezentare pentru un training pe care trebuie sa-l tin vineri (oare v-am mai zis cat urasc prezentarile? nu sa le tin, aia mai treaca-mearga, ci sa le fac), am de predat o tara pe un proiect unei alte colege (si de preluat alta in schimb, dar aia dupa ce ma intorc de la Madrid), plus toate maruntisurile care se ivesc zi de zi pe proiecte. iar de maine seara incep sa-mi fac de cap cu folkul meu, asa ca azi e ultima seara inainte de concediu in care pot lucra pana dupa miezul noptii.

 

(de asta am si lasat cartile in bucatarie, sa nu le vad, ca m-ar tenta).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cind sa ma imbogatesc si eu, m-a desconspirat Mihaela :) :) 

Da, ai fost deconspirata! Te-ai fi imbogatit si tu cu Zelotul, dar asta se gaseste. Nu se asteapta dupa comanda speciala.

Asa ne imbogatim noi citindu-l.

 

Chiar. voua nu vi se pare extraordinar ca in comunitatea noastra mica cartile astea au starnit un interes real?

Acum imi dau seama cat suntem de avide de raspunsuri, de o alta cunoastere, de o intelegere superioara si tot cautam... 

Pfui abia astept sa le comentam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Pfui abia astept sa le comentam.

promit sa mi-o iau cu mine in concediu saptamana viitoare

 

(de Zelotul vorbesc, normal, din moment ce pe cealalta inca n-o am).

 

mi-am mai luat si 2 carti de Brad Meltzer, si cartea lui Viorel Ilisoi pe care mi-o doream de mult, si "Ce ne spunem cand nu ne vorbim" (si pe asta mi-o doream de ceva timp), si altele - nu ma apuc sa le enumar aici, ca-s peste 10.

 

 

si daca tot suntem la carti, nu mai stiu daca v-am spus cat de mult mi-a placut "O viata marunta" de Hanya Yanagihara. atat de mult, incat face parte din categoria cartilor pe care nu le dau mai departe (nu in sensul ca n-o imprumut - e pe coclauri acum - ci in sensul c-o vreau inapoi, ceea ce cu marea majoritate a cartilor nu se intampla, cand le dau, le dau de tot)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca vorbim de carte inceputa - acum citesc "Iubindu-l pe Pablo, urandu-l pe Escobar".

 

nu pot sa zic ca e cine stie ce, dar imi arata un coltisor de lume despre care nu stiam foarte multe. la unele pasaje ma enerveaza - cand autoarea incepe sa enumere cati bani primea pentru cumparaturi la diverse calatorii (nu doar de la el, si de la altii - zeci sau sute de mii de dolari), da' vezi doamne ea-l iubea sincer cum nu credea ca poate iubi [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tantza, adica si tu ai comandat-o? 

De aia ajunge la noi asa greu?  [:-)))]

 

==

Anja, oau ce vanzare faci cartii asteia. Ar trebui sa iei procent.

Daca tot am recunoscut, marturisesc ca le-am comandat pe amandoua, asa, ca sa stie fiecare ce procent ia, daca-i de luat. 

Dar va rog nu dati vina pe mine, eu le-am comandat 1) dupa voi, 2) in engleza, 3) in Canada, deci ma declar nevinovata [pace] . 

Eu nu sunt prea activa pe forum (cred ca de lene), dar intru si citesc de vreo cativa ani buni, iar in momentul asta subiectul de fata si inca vreo doua le urmaresc ca pe telenovele, sper sa nu ma considerati "stalker" [:I]  [flo2] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...