Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Despre Pasaport si CI


Mickyyy

Recommended Posts

  • Răspunsuri 261
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Letitia eu nu ma mai contrazic cu tine.

Tu stii ceva, eu stiu altceva.

Ti-am spus ca se cheama conturi offshore. Intr-adevar pentru asta ti se cer o gramada de documente.

Nu ne contrazicem, discutam. Asa mai aflam una, alta. Eu stiu ca offshore banks sint folosite pentru money laundering si tax evasion in principal. Ori eu discutam despre a deschide conturi normale, la banci normale.  N-am eu bani si relatii de banci offshore. [:)]  

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Offshore_bank

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu ne contrazicem, discutam. Asa mai aflam una, alta. Eu stiu ca offshore banks sint folosite pentru money laundering si tax evasion in principal. Ori eu discutam despre a deschide conturi normale, la banci normale.  N-am eu bani si relatii de banci offshore. [:)]  

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Offshore_bank

eh, da conturi offshore normale la banci normale nu in paradisuri fiscale - despra asta discut si eu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

https://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/financial-products-and-services/bank-accounts-eu/index_ro.htm

 

Dreptul la un cont bancar cu servicii de bază

Doriți să vă deschideți un cont bancar în țara dvs. de origine sau în altă țară din UE?

Dacă sunteți rezident legal într-o țară a UE, aveți dreptul să vă deschideți un „cont de plăți cu servicii de bază". Nicio bancă nu vă poate respinge cererea doar pe motiv că nu locuiți în țara în care banca își are sediul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote name="Letitia1" post="85). Deci e falsa informatia ca poti deschide cont oricunde in lume cu CI.

 

 

Eu mi-am deschis contul la hsbc in 2012 sau 2013 , nu imi amintesc exact , cu CI .Desi aveam la mine si billuri , dovada de rezidenta , etc , nu mi-au cerut nimic .Nici macar la pasaport nu s-au uitat.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote name="Letitia1" post="85). Deci e falsa informatia ca poti deschide cont oricunde in lume cu CI.

 

 

Eu mi-am deschis contul la hsbc in 2012 sau 2013 , nu imi amintesc exact , cu CI .Desi aveam la mine si billuri , dovada de rezidenta , etc , nu mi-au cerut nimic .Nici macar la pasaport nu s-au uitat.

Poate defapt nici nu ai fost acolo cind ai deschis contul! [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am putut initial sa imi fac cont in UK, pentru ca aveam contractul de inchiriere si toate facturile doar pe numele sotului, abia cand am primit hartia de la city council pentru taxe, si eram trecuti amandoi in ea am reusit. 

 

Desi aveam o hartie, de la agentia imobiliara prin care inchiriasem, in care as preciza ca si eu locuiesc la aceeasi adresa, Banca nu a acceptat-o! Nici national insurance number-ul nu i-a satisfacut, nu figura in lista lor de acte cu care iti puteai dovedi rezidenta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...