Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Despre Pasaport si CI


Mickyyy

Recommended Posts

  • Răspunsuri 261
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Michelle, eu am facut un transfer de valuata  intr-o tara nu din Europa si in Romania la alta banca.

 

Pentru alta tara am avut nevoie doar de SWIFT care este de 8 caractere si atat  + IBAN (aia aveau IBAN)

 

Pentru Romania am avut nevoie doar de SWIFT - transferul l-am facut la ING si SWift-ul lor este INGBROBU si nu au mai trebuit alte cifre + IBAN

 

eu cred ca tu ai nevoie doar de SWIFT + contul tau + numele tau + adresa bancii

 

Parerea mea este ca persoanele alea de la banca sunt ingramadite. E in bucuresti? E o sucursala mare? o agentie?

eu ma pot duce maine la BRD sa intreb. La coltul blocului meu e BRD-ul mare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa nu mai spun ca aici setezi tu beneficiarul, la BRD ii suni și ei ți-l setează! N-am mai văzut așa ceva! Așa e și la alte bănci românești, ori e doar BRD?

 

Din câte știu eu doar aplicația online a BRD e așa. Eu am aplicație online la Banca Transilvania, nici vorbă să-mi definească cineva din bancă beneficiarii către care fac plățile. Mi-i definesc singură în aplicație.

 

---------

Viviana, Letitia se referă la aplicația online myBRD, acolo cineva din back-office din bancă trebuie să-i definească fiecare beneficiar în parte.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...