Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Despre Pasaport si CI


Mickyyy

Recommended Posts

La ce te referi?

Beneficiarii pe care urmează sa ii plătesc ii setez eu cu mina mea in sistemul bancar. La BRD suni și spui ca vrei sa plătești pe xulescu și le dai datele și funcționarul băncii ii opune in sistem.

 

acu am văzut ca a explicat deja Daniela.

 

pai înseamnă ca BRDul asta e un dobitoc, scuzați expresia. Michelle, spune alor tai sa mute banii la Transilvania și ii trimit de acolo.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 261
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Din câte știu eu doar aplicația online a BRD e așa. Eu am aplicație online la Banca Transilvania, nici vorbă să-mi definească cineva din bancă beneficiarii către care fac plățile. Mi-i definesc singură în aplicație.

 

---------

Viviana, Letitia se referă la aplicația online myBRD, acolo cineva din back-office din bancă trebuie să-i definească fiecare beneficiar în parte.

Eu am internet banking la ING si BCR. Cand scriu IBAN-ul imi apare automat banca si numele beneficiarului il scriu eu cu tastele mele.

 

Tot nu inteleg cum vine asta sa-i defineasca fiecare beneficiar in parte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Beneficiarii pe care urmează sa ii plătesc ii setez eu cu mina mea in sistemul bancar. La BRD suni și spui ca vrei sa plătești pe xulescu și le dai datele și funcționarul băncii ii opune in sistem.

??? e aiurea rau! Ce fel de BRD? agentie, sucursala? Cand vrei sa trimiti bani dintr-un cont BRD sau intr-un cont BRD?

Si ei cum te verifica cine esti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am internet banking la ING si BCR. Cand scriu IBAN-ul imi apare automat banca si numele beneficiarului il scriu eu cu tastele mele.

 

Tot nu inteleg cum vine asta sa-i defineasca fiecare beneficiar in parte.

 

Din ce am înțeles este o listă predefinită și utilizatorul nu poate adăuga acolo. Doar cineva din back-office. Zic și eu ce am auzit de la alți utilizatori de aplicații de la BRD. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

??? e aiurea rau! Ce fel de BRD? agentie, sucursala? Cand vrei sa trimiti bani dintr-un cont BRD sau intr-un cont BRD?

Si ei cum te verifica cine esti?

În back-office nu face plata :), doar îți introduce acel beneficiar în lista predefinită și tu faci plata în interfața online. Acum văd aici că ai acces la toate funcționalitățile în myBRD NET doar atunci când folosești token :

 

”Dacă folosești Token-ul ai acces nelimitat la toate functionalitățile serviciului (prezentate în continuare). Exemplu: poți defini singur beneficiarii fără a mai fi necesar să contactezi banca și îți poți seta conturile în MyBRD Net direct din aplicație.”

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am înțeles este o listă predefinită și utilizatorul nu poate adăuga acolo. Doar cineva din back-office. Zic și eu ce am auzit de la alți utilizatori de aplicații de la BRD. 

Așa este, pentru fiecare beneficiar nou, suni BRD-ul și ei definesc noul beneficiar. Apoi tu îl plătești de cite ori vrei, dat ei definesc/setează datele beneficiarului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

În back-office nu face plata :), doar îți introduce acel beneficiar în lista predefinită și tu faci plata în interfața online. Acum văd aici că în myBRD NET că doar atunci când folosești token ai acces la toate funcționalitățile:

 

”Dacă folosești Token-ul ai acces nelimitat la toate functionalitățile serviciului (prezentate în continuare). Exemplu: poți defini singur beneficiarii fără a mai fi necesar să contactezi banca și îți poți seta conturile în MyBRD Net direct din aplicație.”

Ah, da, asa mai venim de acasa! Am inteles. Nu am mai folosit sistemul asta de ani. Nici nu credeam ca mai exista pe undeva.

Deci foloseste functionalitati incomplete (si atunci banca a adoptat masura asta pentru securitate), probabil dintr-o necunoastere a tuturor beneficiilor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, deci și la BRD se poate să-ți definești manual beneficiarii, dacă ai autentificare prin token. Probabil tu ai ales cu parolă (că altfel trebuia să iei tokenul cu tine) și atunci nu ai acces la toate funcționalitățile.

Noua nu ne-au dat token și n-am știut sa cer. Asta e de-acuma, nu mai am nevoie de ei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...