Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pinguini in livada inflorita de irisi sub cerul instelat


Recommended Posts

problema recenta care sper sa o rezolv...ca imi sta pe creieri.

William are la educatie fizica cea mai mica medie posibila...ever 65%. mai e o luna jumatate si se termina trim...dar greu va fi imbunatatita.

la mate, fizica ...toate celelelate materii are peste 90%...numai educatie fizica e jale...si culmea el care e de fapt bun la asta.

 

 nu e fair sa aiba notele astea, el care e asa de athletic...habar nu am cum de e notat asa. sotul chiar vrea sa se duca la scoala...sa vb cu profesorul.

 

la flotari are 12 din 20, la situps7 din 20 [fal] ...el care pe trim 1 a intrecut profesorul la cite abdomene face...si flotari si altele a avut cel mai bun record. 

 

 sunt f revoltata ca aceste note sa ii dea toata media anuala in jos.

sa zic ca dat testele cind era dupa raceala...si  poate era mai slabit...dar chiar si asa...daca el ia 7 din 20...altul saracu care nu e asa de inzestrat...ce face pica clasa???

sau sa-i dea sansa sa le dea din nou...cum se face la alte materii, teste.

 

 are de alergat pe fiecare sapt 1 .5 km. ...candva prin clasa a 6a a avut in record exceptional...de vreo 6 min...parca.

acum pur si simplu la alergat nu mai poate sa il ia mai bun si de fiecare data, pe fiecare saptamana ia in considerare acel record...si pt ca nu-l imbunatateste ii da nota mica. desi chiar si acum timpul recent numai citiva din clasa reusesc sa-l atinga. nu e fair!!!

 

e destul stress cu examenele de sf de an...acum ii sta pe cap educatia fizica. [batcap] 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 748
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

E chiar asa importanta nota asta la educatie fizica? atat de mult ii trage media in jos?

nu e vb doar de o nota ..e vorba de mai multe note care fac media de 65%...si normal ca la sfirsit cind se face media anuala -gpa la toate materiile e sufficient la o materie sa ai in  sau C...chiar si un B....ca nu mai poate avea gpa de 4.0...(A...pe linie)...sa ia diploma de high honor. 

 

si nu neaparat ca e vorba de diploma asta...dar el e atletic si  nu e fair...la alte materii trage din greu ca sa ia note mari...sa fie apoi egal cu "0" doar ca a avut medie mica la educatie fizica.

 

edit.

gata I-am scris la teacher sa ii offere retake...daca nu miine se duce sotul la el...si vorbesc...

 

edit...la edit.

 mi-a raspuns proful si a zis ca ii acorda retake. inca o batalie cistigata.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Din cata suedeza (nu) stiu eu, am inteles ca e foto-maraton. Au fost cateva si in Cardiff si mereu am

zis ca ma duc si eu dar nu am avut curaj. Sunt tare faine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

E un Fotomaraton și e in Lund :)), plus e cu camera analog. Am una veche dar nefolosita de 11 ani când am făcut un curs foto pe film alb negru in Satu Mare, in 2007. Nici nu știu dacă se mai găsesc filme foto ;). Probabil ca da, din moment ce ăștia fotografiază. 

 

Mersi mult ca te-ai gândit la mine  [flo2] . 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La faza cu "oamenii atractivi sunt considerati mai inteligenti" nu sunt de acord - ia ganditi-va cati considera o blonda tinerica si frumoasa ca e si inteligenta? Ca are parte de restul avantajelor enumerate, da, dar la partea cu inteligenta am dubii (nu ca ar avea-o, ci ca ar fi considerata astfel doar dupa aspect).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata  [clo]

 

Ioana  [flo2] sunt pe-aici...am fost plecata la ai mei in vacanta,acum am inceput munca.plus altceva la care tin mult sa reusesc,pt a-mi schimba viata.sau sa mi se schimbe...

 

corina bine ca nu te-ai lovit mai rau!

 

va pup.o zi usoara!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

Prost, prost am dormit azi-noapte. De fapt nu prea am putut adormi.

De la ora 23 a venit un autovehicul utilitar, autocisterna - asa arata vazuta de sus. Mama ma-sii nu stiu ce facea, razuia rigolele, desfunda canalele, cu un zgomot infernal ce mi-a tintuit ochii in tava pana pe la 3 dimineata. S-a plimbat pe strada inainte si inapoi, stationand cate un sfert de ora, jumate de ora in diverse puncte.

Unul dintre punctele astea a fost sub geamul meu.

 

Am vrut sa arunc cu oua in ea si nu m-a lasat fii-meaa. 

 

Am sunat dimineata la primarie, m-i-au dat un numar de la sesizari, numarul era de la Politia Locala, a zis ca imi trimite un echipaj, le-am explicat ce s-a intamplat si sa nu-mi trimita echipaj, Am fost sfatuita ca data viitoare sa sun la ei cand ceva, orice si oricine nu-mi respecta orele de somn.

 

Ma ustura ochii de nesomn si imi lacrimeaza.

==

dar si azi e o zi frumoasa cu mult soare si multa lumina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...