Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini in livada inflorita de irisi sub cerul instelat


Recommended Posts

  • Răspunsuri 748
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mihaela, superb cerul instelat. Si sotul de mult vrea sa repete experienta insa trebuie sa mearga mai la munte sa scape de lumina orasului.

 

Viviana, am citit articolul, sper sa nu ratez urmarea. Foarte interesant ce nume sint acolo si ce traiectorii au luat de-a lungul timpului. Ah...si nu vorbiti de covrigi. SInt printre foarte putinele chestii pe care nu le pot avea aici si de care mi-e pofta...mi-a aduce aminte de scoala si mai chiuleam rapid de la o ora si fugeam la covrigarie sa infulecam doi covrigi fierbinti!!!!

 

Ioana, bine ca nu musca molia!!! Cel mare al meu cind era prunc mic, mic, categorisea absolut tot in doua categorii: "bite" sau "no bite". Cum vedea ceva nou, asta era intrebarea cheie: "bite or no bite????" Sau vedea ceva si se auto-calma: "butterfly? No bite" (cu multa usurare in glas)! 

 

Eu sint in biroul din Miami...m-a incaltat seful ca sint "locala" si m-a trimis in locul lui la un training cu o echipa noua. Rezist eroic pina la 3 apoi imi culeg copiii din South Beach si o luam catre Ft. Lauderdale unde avem planuri de cina cu amici. Maine zburam catre casa unde ne asteapta frig, frig, frig.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce zi, ce zi, dar ce zi!

 

Am primit de la Vodafone, mai de mult 2 telefoane Samsung J nu stiu cat. Ca am fst cuminiti si am consumat.

Unul dintre ele l-am dat fii-mii sa-l faca cadou unei prietene.

S-a stricat. E in garantie. Dupa ce ca mi-a luat 10 zile sa fac rost de factura, azi ajung la Samsung Express, langa Apaca.

Acolo il dai, dupa 1-2 ore ti-l da inapoi reparat.

L-am lasat, m-a rugat sa ma intorc dupa o ora.

M-am dus la Mall AFI sa beau o cafea, si sa mananc un croissant cu somon.

 

A batut atat de tare vantul ca mi-a zburat croissantul de pe masa (era intr-o punga de hartie) si s-a imprastiat pe jos.

dupa nici 5 minute vine o alta pala de vant si se gandeste ca ce beau eu atata cafea, pe jos cu ea.

 

Primesc si telefon de la garantie ca mobilul prezinta urme de lichid intr-insul, ca l-au scos din garantie, ca e arsa placa de baza, ca costa reparatia.

 

Ma duc, il iau inapoi. Sa-l repare fata aia.

===

Hai sa merg spre casa. Stau cuminte la tramvai. Am 3 statii de tramvai. Si stau, si stau. Refugiul ala e criminal. E ingust. abia trec 2 persoane una pe langa alta.

Multa lume in statie.

si ma uit la ei si ma gandesc, dupa 20 minute de stat, de ce suporta oamenii aia, care merg zilnic cu cacatele de tramvaie atata umilinta?

Dee ce nu se revolta?

Ce asteapta? 25 de minute un tramavai, merg ca sardelele si mai si platesc.

 

Ma gandeam ca eu mi-am luat portia de revolta, am dat-o fii-mii acuma. Dar... cum se lasa prostiti nu am sa inteleg niciodata.

 

====

Ajung in cartier.  Ma duc la Mega sa-mi iau niste bere. Cald mon-cher.

O iau din vitrina frigorifica, rece si aburinda. Imi aluneca din mana. Pe pantofii mei, noi, colorati.

La casa ajung cu 2 sticle si ii spun casieritei - am scapat o sticla, pute, sunt cioburi, va rog sa imi luati banii pentru 3 beri. Stati sa ma duc sa intreb, oamenii cand sparg sticle baga cioburile sub galanatre si pleaca. 

Pana la urma am convins-o ca ma grabesc si veau sa o platesc chiar daca nu o beau.

==

 

Ma suna constructorul sa-mi spuna ca pe  o latura a terasei circulabile, din cauza vantului s-a desprins izolatia de pe balustrada.

Il sun pe hidroizolator si il rog sa trimita pe cineva sa repare, ca daca ploua o sa se infiltreze apa si abia s-a terminat de pus rigipsul pe pereti.

Muncitorul va veni maine dimineata la ora 6. Mucitorii mei incep lucrul maine la ora 7.30

Pfui, noroc cu prietena mea care sta pe aceeasi ulita si are chei.

 

Stau cumintica in casa. Nu mai ies nicaieri. N-au fost 13 ceasuri rele, dar nici bune.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiiu ce zici, Antmil.

Dupa mine. nimic nu se compara cu gustul de covrig al nostru si gogoasa neaosa.

In america mancam Pretzels calzi. Dar nu e acelasi gust. Gogosile lor nu-mi plac.

Cand am vazut la noi la Mall in Baneasa ca s-a deschis Sara Pretzel, aproape ca mi-a venit sa plang si sa le doresc sa dea faliment.

Atat de mult iubesc covrigul, merdeneaua si gogoasa neaosa fara gaura.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...