Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini in livada inflorita de irisi sub cerul instelat


Recommended Posts

Problema cu painea este ca eu nu prea mananc paine :) :) Adica foarte rar. Eu sint persoana aia care uita constant sa cumpere paine la petreceri sau de zi cu zi. De obicei, o tin in frigider sa nu mucegaiasca.

 

Dar ma atrage procesul si, mai ales, mirosul in casa cind se coace. Stiu, stiu...sint weirdo!!!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 748
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

ahh, painea cu unt este singurul lucru de la care nu ma pot abtine... Ca si Viv, am facut tot felul de paini. Poate cea mai reusita a fost aia fara framantare.Insa era mult prea primejdios:)), asa ca m-am lasat. Cumplit!!!

Ioana, cand zici ca e frig la voi, nu ma gandesc decat ca de atata frig, domnitele de la cursa, o dadura toate pe alcool. Nu cred sa le fi ramas componenta organica care sa nu fie in permafrost:))

Mianna, am vrut sa zic, ca imi lipseau descrierile de concerte folk si restaurante cu nume celebre:))

Ella, la voi nu se muta copii de acasa la 18ani? Ca eu nici nu ma mai gandesc la schimbat mobila acum.

Marion, cam nepoliticoasa chinezoaica...

Daniela, spor la lectii de brutarie... sa trimiti niste miros de paine calda:)))

Rox, hai ca mai sunt putine zile pana la vacanta. iei copiii de la scoala?

Fleur, sper sa vina cat de repede vara si spor la planificat toate cele.

Viv, 6% discount, super...cum sa zici ca nu merita cu casa... ai sa vezi cat te vei bucura de ea!

Ant, ai o reteta de paine preferata de impartit cu noi?

Miha, la voi vine primavara? La noi zilele astea se anunta 20 de grade!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna! 

 

Anja vine? A venit! E aici de o săptămâna :). Deschisesem sezonul de grill sâmbăta, azi mama s-a întrecut pe sine și a plantat panseluțele ce le-am cumpărat ieri. A făcut curat și in florile din straturi, a curățat, a făcut și doua feluri de mâncare azi. Degeaba ii spun sa stea. Zilele trecute a spălat geamurile de la tot nivelul de jos. 

 

Ma uit la Vem bor här. Te uiți? 

Apoi începe Herrens vägar, am văzut primul episod și mi-a plăcut. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi a fost urat in weekend.


 

Ma uit la Vem bor här. Te uiți? 

Apoi începe Herrens vägar, am văzut primul episod și mi-a plăcut. 

da da. Sunt la casa cu mana:))

Si Herrens vägar l-am vazut intai pe danezi, dar ma uit si eu la el acum.

Eu zic ca e a lu' pokerspelare:)))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

La noi a fost urat in weekend. da da. Sunt la casa cu mana:)) Si Herrens vägar l-am vazut intai pe danezi, dar ma uit si eu la el acum. Eu zic ca e a lu' pokerspelare:)))

 

Ce casa muzeu, masculină! Nici o amprenta feminină :). L-ai ghicit, eu ziceam ca e a lui aktie-investerare. Ce meserii au ăștia mai! :)))

 

Sâmbăta a fost cald și frumos, am mâncat afara, am stat pana la apus. Ieri am lucrat dar după am fost trei ore la plimbare, am ajuns la 19 acasa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eu i-as zice casa parvenitului:)

 

Da :)))

 

Vai m-a terminat episodul asta din film...cumplit. E atât de bine facut, regizat, jucat...parca am fost acolo, cumplite trăiri...

 

Il recomand și eu, dacă aveți unde sa îl vedeți. In original e Herrens veje, in engleză e Ride upon The Storm

https://m.imdb.com/title/tt5651032/

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la noi e cind vara cind iarna, iar acum ploua.

zilele astea cand a fost fumos am tot gradinarit...am vindut nist epui de agave si cu banii luati am cumparat alte plante.

am sccos muscatele care imbatrinisera,le aveam de vreo 7 ani. in locul lor am pus rozmarin, ca tzine la soare.

am mai cumparat niste tufe de nu stiiu ce...plante cu Frunze f lucioase si mici, pt in fatza casei, sa vedem daca trec vara in pripa de soare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...