Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini in livada inflorita de irisi sub cerul instelat


Recommended Posts

mie nu-mi place mobila de la ikea...mi se pare prea simpla, si proasta calitativ. am luat o data o etajera din 5 scanduri si am stat toata ziua sa o asamblam...s-a rupt intr-un an.

 

cred ca e ok ca mobila pt copii...ca o schimbi la fiecare3- 4 ani, cand creste copilul.

 

vecina mea a luat mobila de bucatarie...imi plac sertarele cum sunt facute, dar exteriorul, stilul e prea simplu, prea boring....dar asta pare durabila.

 

Viviana, buna gluma cu tortul pt ikea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 748
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

mie nu-mi place mobila de la ikea...mi se pare prea simpla, si proasta calitativ. am luat o data o etajera din 5 scanduri si am stat toata ziua sa o asamblam...s-a rupt intr-un an.

 

 

 

asta nu e un exemplu edificator. noi avem 80% din mobila de la ikea, asamblata de noi, nu are absolut nicio problema. la fel ca si Ioana, avem experienta, montam dulapuri, mese, scaune, de toate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu am cateva piese de mobilier cumparate din ikea si da, ne face placere s-o asamblam singuri, schemele de montaj sunt foarte simple si logice, dar este foarte important sa ai un bun simt al observatiei, sa asezi corect placile si elementele de imbinare.

avem chiar si scaunele stefan din link-ul pus de mihaela, singuri le-am montat, e joaca de copii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi,

 

La noi se mentine cald asa ca toata lumea face misto pe tema asta. Au rebotezat Galezia si ii zic Costa del Cymru (cititi Cámri) si se amuza ca cei care au masini decapotabile (si nu/s putini) le

pot folosi in sfarsit. 

 

Noua ne/a venit marti mobila de gradina si aseara ne-am apucat sa o montam si am constatat ca nu au livrat o cutie. Le-a scris B si cica o vor livra in 7 zile lucratoare. Oricum avem canapelutete deci ne putem relaxa, numai cald sa fie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Hermitage au o expozitie temporara cu tablouri ale pictorilor olandezi aduse de la St. Petersburg. Pentru aceasta expozitie au creat o harta iar pe margine sunt desenati toti pictorii expusi. Acolo unde nu au stiut chipul pictorului apare doar o palarie apartinand epocii in care a trait pictorul.....mi-a placut tare mult solutia gasita.

post-126830-697399_thumb.jpeg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Ieri cand am plecat de la job erau 27°..in weekend vom avea 30°  [pk] am trecut de la cizme la sandale  [:D]

 

Si noi avem mobila de la IKEA (cele 2 vitrine in care tinem paharele de bere...cred ca avem 150 de pahare  [:D] am avut mai multe, dar am dus in Romania si am dat si prietenilor)...prima mobila din camera Marciei a fost tot de la ei...in rest toata mobila e de la o firma frantuzeasca (imi place mai mult decat cea de la IKEA), patul nostru e luat din Germania (e produs acolo, la o fabrica mica...si se cunoaste)...si eu sunt expert in montat mobila, dar mobila noua din camera Marciei am luat-o cu tot cu montat.

 

Ant  [:-)))] acum stim ce si cum, asa ca data viitoare va fi ok.

 

La pranz merg cu o colega la restaurantul asiatic, cred ca-mi iau ceva de la indieni  [pk]

 

Maine seara mergem la concert, la Fanfara Ciocarlia..sunt tare curioasa cum va fi.

 

Saptamana viitoare muncesc doar 4 zile, apoi 5 zile suntem plecati in Polonia si Cehia (am luat bilete pt Auschwitz, au o procedura noua din ianuarie, nu dau decat un nr limitat de bilete pe zi, pe care le poti lua direct de pe site-ul lor..eu am gasit o firma care organizeaza excursii din Cracovia, insa ne vedem direct acolo, pt ca noi venim cu masina din Breslau....asta pt ca pt ziua respectiva nu mai aveau locuri pe site-ul lor)..cand e Inaltarea aici, in mai, mergem 4 zile la Venetia  [:D] copila sta singura acasa...si-a invitat prietenele la ea.

 

Ai mei vin in iunie la noi, stau 3 saptamani si pleaca cu Marcia inapoi, cand incepe ea vacanta....acum caut hotel pt pisica lor, pt ca nu are cine sa aiba grija de ea (fratelo pleaca si el in vacanta).

 

O zi cu soare va doresc. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...