Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini in livada inflorita de irisi sub cerul instelat


Recommended Posts

Anja, la unele joburi dresul e obligatoriu. Poate asa e la Ella? Sau simpla preferinta ;)

 

Pantofi din linkul 2 am si eu (stilul ala) si imi place sa ii port cu footsies desi pana acum cativa ani mi se parea naspa sa se vada marginea de la ciorapel, dar sunt mai comozi cu (ptr mine).

o fi, o fi cum zici tu:)))) Eu urasc dresurile, mi se par oribile...

Sa stii ca ciorapeii aia dantelati arata cool:)) Asa as purta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 748
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Servus pinguini

 

Eu ma chinui de mai bine de jumate de ora cu laptopul de la job .nu stiu ce are...l-am restartat de cateva ori..imi vine sa-l arunc pe geam  [zirea] si am multa treaba, da nu pot face nimic  [batcap]

 

La mine dresurile nu sunt obligatorii, dar cand e racoare nu pot veni fara..vara port sandale...dresuri am ft subtiri, nu se vad.

 

Revin mai tarziu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Voi ati trecut in scola sau gradinita, cu cei mici, prin epidemii de scarlatina?

 

Au fost cazuri cand era fii-mea la scoala, gradinita, cazuri sporadice 1-2-3.

Acuma la scoala la fino-nepotica e epidemie. Is cate 7-8 cazuri in clase. 

 

Le-a facut exudat. E ok. I-am zis sa o tina acasa pe scolarita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, acum un an, cand era copila mea in clasa a 3-a. un copil era purtator sanatos de streptococ, parintii au anuntat-o pe invatatoare, la randul ei ne-a anuntat pe toti, recomandarea de la cabinetul medical al scolii a fost ca fiecare copil sa-si faca testul rapid de streptococ, sa aduca rezultatul la scoala, iar cei la care iesea pozitiv sa mearga la medic pentru consultatie/tratament.

cu ocazia acestui control au mai fost depistati cativa copii cu streptococ, cativa chiar au facut scarlatina.

stiu ca s-a facut si o igienizare/dezinfectare a clasei/bancilor si cam atat.

acum o saptamana-doua, am aflat ca unul dintre copiii din grupa de la pregatirea la lb. engleza a facut scarlatina, vad ca fii-mea e ok pana acum. dar ea are imunitatea buna de felul ei, n-a mai racit de ani de zile.

probabil ca streptococii astia au devenit mai rezistenti, mai agresivi, daca sunt supra-aglomerate clasele, e firesc sa se imbolnaveasca mai usor si mai multi copii deodata...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana cel mai Grozav :))). 

 

Silvia adora locul meu de munca! E greu dar e super cool! 

 

Rox concediu plăcut! 

 

Io am de muncit gata săptămâna asta și săptămâna viitoare, după care am 3 săptămâni de concediu. Împărțite așa: o săptămâna cu al meu in Suedia, unde va lucra iar, in Udevalla, o săptămâna cu Diana in Roma și o săptămâna in Ro. Unde voi fi cam de capul meu ca al meu are treaba cu apartamentul părinților, vine și fratele lui. 

Abia aștept! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox, concediu placut!

 

Mihaela, imi place tare mult juniorul vostru, e tare jucaus. Si micuta mea isi doreste un caine sau macar o pisica, dar din pacate nu ii putem indeplini dorinta.

 

Vineri il sarbatorim pe rege si apoi 2 saptamani vacanta....abia astept!

Dupa vacanta copilul mare pleaca impreuna cu colegii pentru 3 zile la  o cabana. Am inteles ca e obligatoriu, nu optional, toti cei care termina ciclul primar se duc....asta e traditia. Trebuie sa-si aseze singuri masa, sa spele vasele...sa se gospodareasca. Isi iau si bicicletele, fac trasee prin zona, se vor duce la plaja...daca va fi vreme buna. Partea proasta e ca inca nu-si pune singur lentilele si mi-e teama sa i le dau cu el asa ca a treia zi va fi cam chior.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...