Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini in livada inflorita de irisi sub cerul instelat


Recommended Posts

  • Răspunsuri 748
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

O buna dimineata de la mine frig si doar un petec mic de tot de soare.

 

Antmil supravietuieste...in 3 saptamini jumatate am dormit acasa 3 zile. In sfirst, am terminat cu calatoriile si am reusit sa ma asez acasa unde trebuie sa iau totul la mina ca sotul nu vede praf, par si polen peste tot!!! 

 

V-am citit din viteza avionului...am fost saptamina asta in San Diego si San Francisco unde am dat niste training sessions si apoi in fundul New Jersey-ului unde am avut o prezentare la grupul nostru de "surety" (oameni analitici la singe...mi-au disecat prezentarea minutios...ceea ce m-a bucurat enorm pentru ca fata de California unde toata lumea zimbea dar "lumina era stinsa la etaj" aici cel putin am realizat ca angajatii "pay attention")! 

 

Vineri seara am avut fetele la sueta...mi-a mers la suflet pentru aveam nevoie acuta de relaxare si de vorba. S-a spart gasca dupa ora 2:00am.

 

Simbata mi-au venit parintii din Romania dupa 6 saptamini cu impresii mixte. Unele lucruri foarte bune, unele mai putin bune, altele chiar deloc. Am aflat ca nu mai exista covrigii "de odinioara" asa ca am un lucru mai putin de invidiat. A mai ramas placinta dobrogeana sa suspin dupa ea  [:)]  [:)]

 

Ieri am fost sa vedem in apartament in Brooklyn unde va locui copilul mic pe durata facultatii. Initial, se oferisera socrii mei insa intelegerea fusese ca ei se vor muta upstate NY si va avea ceva "privacy" si el. Intre timp, lucrarile la casa noua s-au lungit pe termen nedeterminat (nu se pot hotari nici macar la planurile casei...laundry room s-a mutat de 5 ori pina acum pe hirtie) si copilul insista sa aiba si el un spatiu bine definit, nu vrea doar sa locuiasca cu ei...il inteleg. Cel mare a plecat la facultate si a stat 2 ani la camin (dorms) si apoi s-a mutat intr-o casa pe care o imparte cu alti 4 colegi. Ne-a placut apartamentul, este la 10 min de facultate, are loc de parcare...si este tot "in familie" (casa apartine soacrei cumnatei mele) insa este complet separat, inchide cu cheia, are baie, bucatarie si o camera imensa foarte luminoasa. Negociem la pret acum :) :) 

 

Anul care vine platesc doua chirii, doua taxe de facultate...basca asigurari la masini pentru tineret (care sint undeva la 3 orimai mari fata de ce platim noi, babacii)...cred ca din cartofi si fasole nu iesim :) :) Glumesc, dar nu e risul meu!!! 

 

Am venit acasa sa imi gasesc narcisele si zambilele inflorite si superbe insa absolut toate lalelele sint halite de cerbi/caprioare. Am plantat SUTE de lalele anul trecut si toti boboci au fost rasi pina la 3 cm de pamint. Ma uit cu jale la frunzele jumulite....sute de frunze jumulite!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rall, bine ca mai dai un semn sa stim ca esti ok. Interesant cu re-vanzarea si cautarea de comori. Cum le gasesti? Targuri sau online?

 

Da, in general magazine vintage / second hand si targuri. Se gasesc relativ usor piese de valoare, de la.. brose Givenchy la rochii Thierry Mugler si tot asa [:)] E chiar palpitant uneori.

Mi-am inchiriat un loc unde mi-am montat lumini de studio ca sa le fotografiez si unde le si depozitez. Acum pot spune ca merg si eu la seviciu [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

basca asigurari la masini pentru tineret (care sint undeva la 3 orimai mari fata de ce platim noi, babacii)...

 

 

 

In UK unele companii ofera rate mai mici pt tinerii care accepta sa puna un aparat care mobitorizeaza condusul: viteza, cum franeaza etc si daca au un stil de condus preventiv le scade rata, poate aveti si voi ceva similar?

 

 

 

Am venit acasa sa imi gasesc narcisele si zambilele inflorite si superbe insa absolut toate lalelele sint halite de cerbi/caprioare. Am plantat SUTE de lalele anul trecut si toti boboci au fost rasi pina la 3 cm de pamint. Ma uit cu jale la frunzele jumulite....sute de frunze jumulite!

 

La mine le manaca melcii. :( Daca le stropesti cu ceva scarbos (am auzit de scrum de tigara combinat cu otet) poate nu le mai place gustul? Si macar la anu' ai flori

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt trista azi...a murit unul din folkistii mei preferati, Vasile Mardare. avea doar 47 de ani

 

va las aici melodia mea preferata, cantata in duet cu Adi Bezna, care recita senzational. nu-mi vine sa cred ca n-o voi mai auzi niciodata :(

 

https://www.youtube.com/watch?v=TkjnDM9Un8w

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...