Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini in livada inflorita de irisi sub cerul instelat


Recommended Posts

  • Răspunsuri 748
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Viv, da' de unde au procurat copiii hamletii aia? (sorry daca ai scris deja si n-am vazut).

 

 

 

PS: stii c-astept un raspuns in legatura cu seara de vineri, da?

Din Buzau de pe malul unui rau. Si din curtea unui prieten care a facut un filmulet de scurt metraj cu ele.

Sa-ti povesteasca ea cum a venit cu ele pe tren, in niste pungi mari si cum s-a rupt o punga si au iesit niste coarne spre disperarea celor din compartiment. Am ras de nu ma puteam opri.

Are o prietena studenta la medicina (va fi si ea posesoarea unuia) si a venit cu tot felul de dezinfectante. Au avut manusi, masti...

 

eu eram la tara, la casa. Am dormit acolo. Dar... seara pe la 10, m-a sunat si mi-a spus ca ii e frica sa doarma singura in casa si sa-i permit un Uber ca sa vina si ea acolo.

 

Ieri dimineata, am venit impreuna spre casa, am de facut o gramada de plati si de comandat materiale. Maine ma intorc acolo sa primesc materialele si sa fac alte plati pentru muncitori.

 

Mi-e cam lene, sunt obosita. Dar imi place.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata

 

Viviana, sa nu razi de mine, dar si mie la varsta Silviei imi placeau o gramada craniile. nu am avut unde sa imi tin unul mare ca ea... deci sunt individioasa!! [:D]

 

ant, daaaa, mancareaaaa........ geniala. ceviche-le ala (pe care il numesc "crudo di mare" dar tot cam aia e) a fost genial, cu un pic de ardei iute uscat... pffff...

 

michelle, eu as lasa copilul inca 2 saptamani, are timp apoi de aparat... :)

 

merci tuturor de complimentele la adresa pozelor [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

 

Roxana, sa va fie de bine vacanta! Superbe locuri, frumosi tare si voi 4! Eu ma minunez in continuare cum merg ai tai asa pe strazi si printre pietre si cladiri si mai stau si la poze, fara sa se planga 99,99% din timp. Ai mei nu mai vor pozati, deloc. Iar de mersul asa, in vizita prin cetati, amfiteatre si strazi , vai de nervii mei, cate imi aud urechile! Deci, bravo-bravo!!

 

Mihaela, felictiari pentru premiile luate si mai ales pentru fotografii. Superbe! 

 

Daniela, ce facultate a terminat al tau in 2001? Foarte posibil sa fi fost "colegi" de Estudiantina, Rosu si Negru sau  'borcane' in Tudor. [:)]. Si mie imi place mult Iasul si s-a schimbat intr-adevar fata de anii cand am terminat noi facultatea. 

 

viviana, spor la toate! Ma doare capul numai cand povestesti cate faci. Imi imaginez cat de complicat e si cata responsabilitate e acolo la tine. 

 

Michelle, mai stai 2 saptamani , sa termine cu scoala, zic si eu.

 

Laura, imi pare rau ca nu merg lucrurile bine la tine la munca, imi pare rau de colegul tau. Cat de tanar era! [:(].  Te imbratisez si sper sa revina lucrurile pe fagasul bun cat mai repede! 

 

Ella, foarte frumoasa calatoria voastra! Interesante locuri ati vazut. La multi ani si petrecere frumoasa sambata!  Eu vreau poza cu gaura in nas a Marciei [:)]

 

Al meu si-a gasit job nou, incepe luni. Sper sa fie bine. Copiii au intrat deja "in paine" cu note si teste. Au insa un 'dor de duca', parca i-a mushcat ceva, nu mai au stare, nu mai au rabdare, falfaie temele si invatatul numai sa termine mai repede.

Le-am gasit si am platit avans pt tabara. Sper sa fie ok. Am ales ceva la Gura Humorului, mai merge un prieten de-al lor. Vor merge in iulie. 

 

Sambata merg cu Bianca la Braila la concurs de majorete. 

 

Eu am gradinarit intens in ultimele zile: am pus seminte, rasaduri, flori, am plantat patru  braduti, am smuls buruiana, am udat (ca tot ziceam eu de copii ca i-a mushcat ceva, cam acelasi sentiment il am si eu. Nu imi vine deloc nici sa ma duc la munca , nici sa stau in casa) . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, se mai si plang, dar le si place. iar eu ii toc vesnic cu aia, cu ailalta, cu fapte, acte, apropieri, etc [:)]

la castelul Ursino de exemplu, erau audioghidul inclus in bilet. si asa au avut toti. si de unde probabil s-au fi alergat printre picturi si ar fi marait, au stat cu atentie si au ascultat la fiecare si apoi au declarat ca a fost foarte interesant. deci... merge :)

 

felicitari lui Sebi pentru job, tin pumnii sa ii placa si sa fie bine!

 

si Patrick tot la Gura Humorului merge anul asta in tabara [:)]

 

la noi e iures mare luna asta (teze, examenul PET, nunta, comuniunea Evei, recital de pian), dar macar stim ca apoi vine vacanta repede

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața!

 

Laura, al meu a terminat Mecanica la Asachi și a stat în Tudor la T10 :). N-a terminat în 2001, atuci a fost ultima dată prin Iași, el a terminat în '94 parcă. Nu știu de Estudiantina, Roșu și Negru sau ”borcane”, dar întreb :).

 

Biserica din campusul din Tudor o știi, băgată între două cămine și cu altarul spre nord?  [batcap]  [batcap]  Au construit-o prin 2006, al meu a rămas blocat când a văzut-o.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am mai fost in Iasi de cand am terminat facultatea dar a ramas orasul meu de suflet.

Nici nu stiu daca as mai vrea sa merg....e ca atunci cand esti indragostit de o femeie tanara si frumoasa si o revezi dupa 20 de ani impreuna cu 3 copii plangaciosi si cu 20 de kg mai mult.

Nu spun ca arata mai rau , poate ca arata mai bine dar in mintea mea e altfel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...