Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini in livada inflorita de irisi sub cerul instelat


Recommended Posts

Servus pinguini

 

O vreme de cacao la noi, frig si inorat  [zirea]

 

Viv, interesant cu evreii, deci poate eu am avut stramosi in randul lor, daca au emigrat si in Romania..o sa ii explic si Marciei cand ajunge acasa....tare interesant ce i-a iesit...poate imi fac si eu testul.

 

Ant, multumesc [flo2]  si spor la organizat...la aperitiv poti face printre altele guacamole cu diverse legume taiate  (la mine e nelipsit cand am musafiri).

 

Marcia va avea bal la sfarsit de scoala (clasa a 9a)  [:D] dar se va imbraca normal...am luat pt ea si pt cele 2 bune prietene din clasa tricouri la fel..vor avea deci tricouri si pantaloni...nu-mi vine sa cred ca termina scoala in curand si din august incepe o noua etapa in viata ei...ce-au trecut anii, parca acum era bebe.

 

Rox, sa va fie de bine vacanta.

Sicilia e faina, noua ne-a placut mult...mai putin Palermo, care e aglomerat si murdar...in Corleone a fost distractiv, in centru erau doar barbati in varsta, imbracati in negru...si noi, ca 4 floricele  [:D] se uitau ca la urs la noi, nu prea vezi turisti pe-acolo...Valea Templelor e iar faina, la fel si nordul, unde am fost la mare, in San Vito Lo Capo....cele mai bune cozze mancate pana acum au fost insa in Palermo, intr-un restaurant micut (noroc ca am rezervat inainte masa la ei, altfel nu am fi avut vreo sansa)...iar cei mai buni crabi (albastri) au fost in Vietnam, insula Phu Quoc...ne-au placut atat de mult, incat am fost de 2 ori la ei...noi suntem fani fructe de mare, am manca non-stop.

 

Mi-au scris cei de la canton ca au trimis luni dosarul la primarie si ca voi primi apoi o instiintare de la primarie cu pasii urmatori (in primul rand va tb sa platesc, costa 1500 fr..banii astia nu ii vezi inapoi daca nu primesti cetatenia)...asa ca am dat o fuga mai devreme si le-am dus rezultatul testului...dosarul inca nu ajunsese, au zis ca ajunge sigur maine...deci cei de la canton s-au miscat mai repede decat au zis, a durat 1 luna si un pic sa studieze dosarul.

 

Azi vreau sa spal baile si bucataria. Fasolea a iesit ft buna, Marco a mancat aseara o portie si i-a placut...mi-e dor de ciorba de dovlecei, cred ca fac pt saptamana viitoare.

 

O zi faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 748
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Maine plecam in concediu, pana ieri a fost frig, ploaie, furtuna, acum s-a incalzit....nici nu stiu de ce mai plec. [:-)))] Ideea vacantei asteia era sa fugim de ploaie....se pare ca o luam cu noi.

 

 

Laura, succes sotului la noul job. Sa fie asa cum isi doreste. Si al meu e in cautari, maine rapid inainte de plecare are un interviu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Iasi, unele lucruri sunt mai frumoase, altele nu. Pe mine m-au socat multitudinea de blocuri de locuit inghesuite langa gardurile caminelor studentesti, sau in locul cantinei din Targusor. Caminul in care am stat eu era anul trecut in renovare, probabil, dar arata ca dupa razboi: gemuri sparte, totul dezafectat. F urat si deprimant [:(]

 

Discoteca Rosu si Negru era in Tudor, unde e acum Iulius Mall. 

 

Roxana, in ce tabara merge Patrick? Nu veniti voi sa il aduceti si faceti un popas si prin Neamt? Hai , ca te invit de ani de zile si ma tot refuzi, vezi poate reusesti sa ajungi intr-un final [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uitam, Laura, felicitări soțului pentru job, să fie ceva care să-i placă!

 

Marion, succes la căutat job soțului! Referitor la oraș, așa era și al meu, ar fi vrut și nu prea ar fi vrut să mergem (mi-a zis într-o doară sperând că o să-l refuz că aveam treabă  [:D] , l-am surprins că am acceptat). Dar i-a făcut bine vizita, chiar dacă foarte multe locuri în Iași sunt schimbate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt urarile pt sot! Si eu sper sa ii placa si sa gaseasca oameni cu care sa se inteleaga si sefi care sa il aprecieze. El e genul care implica f mult, se zbate, munceste, invata lucruri noi. Aici de unde pleaca nu isi mai gasea locul. A venit un director nou (numit politic, total incompetent)  care e pus parca pe distrus. 

 

Marion, bafta sotului la interviu si concediu placut! Plecati departe? Poate gasitit soare unde ajungeti. In Romania se anunta zile cu temperaturi apropiate de canicula. 31 de grade la inceput de mai ... a luat-o vremea razna cu totul!  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Roxana, in ce tabara merge Patrick? Nu veniti voi sa il aduceti si faceti un popas si prin Neamt? Hai , ca te invit de ani de zile si ma tot refuzi, vezi poate reusesti sa ajungi intr-un final [pup]

 

 

domnii au transportul asigurat, deci nu ii pot strica distractia. nu mai zic ca daca indraznesc sa spun ca il aduce mama... maiculita!! ce mi-ar auzi urechile de maraieli :)

aici merge in tabara: http://andreeasclub.ro/tabara-de-engleza-de-la-gura-humorului/, la începutul lui august. dar poate vin doar eu cu Eva [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...