Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini in livada inflorita de irisi sub cerul instelat


Recommended Posts

  • Răspunsuri 748
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

E bun! Acolo merg si ai mei, in iulie. Iti povestesc cum a fost [:)]. Ai mei au facut engleza cu Andreea la clubul ei cand erau mai mici. Au renuntat cand au inceput sa faca serios la scoala. Am auzit despre tabara pareri bune in general. In primul rand, ca locatia este f frumoasa. Apoi, cica au animatori tineri care ii lasa oarecum de capul lor, nu sta nimeni "cu biciul" dupa ei sa le faca program strict, ceea ce sigur o sa le placa.   

 

Deci va astept pe voi, fetele! [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, eu am stat 2 ani in Tudor si restul in Codrescu. Sotul a stat in Targusor. In Estudentina eram ca acasa  [:-)))] .

In primul an am stat in T13 care era camin mixt, la parter stateau studentii la teologie. Viitori popi dadeau niste chefuri monstru, se imbatau si faceau galagie sub ferestrele noastre. Noi aruncam apa peste ei  [:-)))] . Pffff ce de amintiri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

O vreme de cacao la noi, frig si inorat  [zirea]

 

Viv, interesant cu evreii, deci poate eu am avut stramosi in randul lor, daca au emigrat si in Romania..o sa ii explic si Marciei cand ajunge acasa....tare interesant ce i-a iesit...poate imi fac si eu testul.

 

 

Sau poate de la tatal ei. Din cate tin eu minte, mai tarziu au migrat spre europa de nord.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma intorc sa va citesc amintirile dupa ce ma ventilez aici.

 

Am mai povestit eu ca am avut de furca cu aia de la cumpar fatada ventilata.

Mi-au plasat ca persoana de contact o domnisoara de la vanzari. Care a gresit o data la calcule cand a facut preturile defalcate pe materiale. S-a corectat, am zis ca trec cu vederea.

Azi mi-a dat o proforma pentru alte materiale ce trebuia platita maine. 

Io toma necredinciosul ma apuc sa verific pozitie cu pozitie si sa fac imperecherea intre preturile din contract si preturile din proforma.

 

Si... nicio surpriza... in proforma mai mult cu 600 lei.

 

De data asta am vorbit cu seful ei - era intr-o sedinta - i-am spus ca  stiu unde s-a strecurat greseala. Astept acuma sa ma sune.

Pana atunci trebuie sa ma calmez.

 

dar acuma stiu de console, punti termice, adezivi si structuri de aluminiu - de care nu doream sa stiu, ca puteam sa traiesc si fara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt in pauza, la resto tailandez.

 

M ati facut iar nostalgica, cu Iasiul.

 

Creta e frumoasa, cam stancoasa fata de Caraibe. Sunt multe vestigii antice de vizitat si sezonul cred ca e cel potrivit, noi am fost in iulie si era prea cald.

 

Gata ca aici netul costa, nu e wi fi.

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

Am stat cu fetele acasa azi, Patri a vomat de 3 ori. A mancat cateva lingurite de orez si f f putina zeama cu saruri de rehidratare- o inteleg ca are un gust dulceag si gretos de mai rau ti se face. Speram toti sa se puna pe picioare altfel rateaza micro-tabara cu cercetasele din weekendul asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...