Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini in livada inflorita de irisi sub cerul instelat


Recommended Posts

  • Răspunsuri 748
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ioana, sănătate multă Patriciei, sper să-și revină la timp.

 

Marion, concediu plăcut! Și eu am fost în Creta în iulie, confirm că era prea cald.

 

Tot Ioana, am văzut în mai multe locuri recomandat salonul ăsta: Hair Stage Salon. Sunt pe Tunari colț cu Ștefan cel Mare. N-am fost la ei, dar mă bate și pe mine gândul să merg acolo la un tuns. Mi-a intrat în cap că vreau un pixie :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, sanatate copilei!

Marion, vacanta palcuta in Creta!

Daniela, interesant salonul ala...poate merg si eu cand ajung in Ro.

Ati vazut clipul asta al lui Dragos Patraru.

https://patraru.ro/2018/05/03/un-mesaj-de-ziua-libertatii-de-exprimare-jos-labele-de-pe-tvr/

 

Sunt indignata pana la cer despre ce limbaj de mahala pot avea directorii TVR!! Doamne ce caractere de mahala!Oi fi eu nedusa la biserica, dar in viata mea nu am auzit in jurul meu aceste expresii......Sunt fara cuvinte.... Nu mai comenrez de moralitate, slugarnicie si alte cele...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

astazi am auzit the craziest story ever...

 

stiti nepoata mea Evelyn care e bolnava  a depistat in sfirsit ce are si  de la ce I se trage.

 

are de fapt Lyme disease de la borrellia bacteria de la o capusa....care a musccat-o probabil cu 15 ani in urma !!!!

dar e cculmea cum s-au legat toate, si mai ales ca si fetita ei de 8 luni e acum  purtatoare de virus.

 

Evelyn cand avea 11 ani, a fost la munte si probabil atuncci a muscat-o o capusa(ea nu stie exact), la scurt timp 1-2 luni a  vaccinul impotriva hepatitei b si imediat probabil de la nivelul imunitatii scazute a inceput sa ii fie rau.

din rau ...I-a fost si mai rau incit era gata sa moara...dupa vreo 3 luni de tratamente , antibioticce , teste ...doctorii ii mai dadusera citeva zile sa traiasca, organele erau la limita de functionare

 

 nimeni nu stia ce are...ce tratament sa-i dea exact. noroc cu o dr. din bucuresti venita de curind de la studii din America, care a stiut cce sa ii dea cit de cit si a pus-o pe picioare.

A facut  artrita juvenila si Pt asta tot felul de tratamente si cortisone vreo 2 ani...cortisonul si asta isi arata side effects dupa 15-20+ani.

 

acum deci dupa 15 de ani, cu sarcina si dupa nastere...imunitate probabil iar scazuta ...a inceput cu dureri de oase, la shold si la raze I-a iesit necroza-putrezirea osului.

 

din ianuarie face terapie hiperbara , injectii in os cu doza mare de oxygen. rezultatele sunt remarcabile, pana si eu care nu am habar dde raze vad rezultatul. 

e refacuta in proportie de 90% , exceptie muschii care sunt f slabiti, si nu poate sa o sustina sa mearga.

 

DAR dr care o trateaza a studiat boala asta-lyme in Germania  si s-a gindit si i-a facut test ...si a iesit pozitiv si ea si fetita. 

 

deci totul de la o capusa care probabil a muscat-o in urma cu 15 de ani...sau poate care pe mama ei a muscat-o si I-a transmis ei virusul (treb sa se testeze si cumnata-mea)!!! unbelievable!!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, din pacate asta e nivelul instalat de PSD. Exprimarea asteia a fost blanda pe langa altele comise de parlamentari. Stau toata ziua cu p..a in gura.

Asta este motivul pentru care de 2 luni nu am mai deschis televizorul. Femeile din opozitie sunt tratate zilnic cu astfel de vulgaritati.

 

Am in mine frustrare, furie mocnita.

 

Dragnea, presedintele PSD, prim-ministru din umbra, are  55 de ani, copii mari, o fosta nevasta, o fosta amanta si o actuala amanta. Exact familia traditionala romaneasca.

Amanta actuala, e o gerontofila de vreo 23 de ani care a venit la congresul partidului si a stat in primul rand.

 

Ziarul de satira Times New Roman a publicat un pamflet la adresa domnisoarei cu un titlu cam asa: "Cur*a lui Draganea asaltata de pesedisti: toti 4000 mi-au dat sfaturi cum sa i-o s*g lui Dragnea mai bine"

A fost amendat de Consiliul National antidiscriminare - a fost considerat jignitor fata de toate femeile PSD, de parca toate i-at fi fost amante - si acuma e dat in judecata de catre femeile PSD, gen primarita capitalei, pentru daune morale de 500.000 euro.

 

Eu una nu sunt o cititoare a publicatiei asteia online. Rareori am gasit ceva care sa-mi placa. Imi place satira aia intelectuala, cu subinteles, inteligenta, fina.

 

ei bine, cu toate ca m-am simtit razbunata de articolul asta nu stiu inca daca sunt de acord sau nu cu amenda.

Inca mai dezbat cu mine daca un pamflet grotesc cu limbaj grobian si cu accente vulgare respecta linia pamfletului si a dreptului de exprimare.

 

Dar dupa reactia publicatiei e clar ca asta este atmosfera creata de Dragnea in societatea romaneasca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, imi pare rau de Patricia. Sper sa isi revina pana in we.

Noua mama cand eram deshidratate si vomitatoare ne facea orezul cu ceva mai multa sare. Nu erau saruri din astea. Si ne dadea cate o lingurita de apa la 5 minute.

Asa am aplicat si eu la Silvi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A admite ca a gresit a insemnat sa-si stearga tot postul de pe blog  [:-)))]

Si l-a sters? Ca nu am mai intrat.

Mai de mult m-am gandit sa-i scriu si sa-i spun sa-si ia un corector sau pur si simplu sa invete cum sa lipeasca nenorocitele alea de semne de punctuatie de cuvant sa nu-i mai inceapa randurile cu ele. 

Ma gndeam chiar sa ma ofer sa o fac eu. Imi place sa-l citesc. Are materiale interesante.

Are un public tinta pe care si-l pierde si e pacat.

Apoi mi-am amintit de  stilul si personalitatea lui si am lasat-o balta.

A fost persoana care, atunci in anii '90, mi-a schimbat cursul meseriei si implicit al vietii. Am invatat enorm de multe. Dar in acelasi timp, munca acolo, m-a facut sa depreciez jurnalismul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...