Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini in livada inflorita de irisi sub cerul instelat


Recommended Posts

Sint intr-un imens butoi de nostalgie...simt acut faptul ca o sa fie o reajustare dramatica pentru mine cind pleaca si cel mic la facultate in toamna. 

Si pentru ca alunec si alunec, va mai pun niste poze:

 

A venit bunica cu ie din Romania.

Apoi eu cu el la o nunta in famile

Eu cu cel mare in Bangkok (cu el in ultimul timp am poze mai putin ca nu mai e acasa asa mult).

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 748
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Multumesc...la frumusete nu pot sa imi arog nici un merit: loterie genetica! Impart laurii cu sotul meu...va pun o poza si cu el sa fim completi :) :) 

 

Insa incet-incet vad ca ajung la punctul in care ii vad catre stagiul de adulti. Se intrezareste din ce in ce mai clar persoana, omul care devin. Aici pot spune ca am pus umarul :) :) 

 

Adaug si bestiile si aveti o imagine completa :) :) 

 

 

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai cat de frumosi sunteti!

Si mai ca m-am inmuiat si eu vazand-l pe scari, pregatit de concert, pe cel mic [:)] Multi spun ca "de cand am devenit parinte am devenit mai sensibil" dar incep sa cred ca e doar varsta ce-si pune amprenta  [:)] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De aia imi place mie Constanta atat de mult. Si ma fascineaza alte orasele mici unde de sute ani au trait atat de multe religii impreuna. Sulina de exemplu. Babadag. Jean Bart  cu ale lui carti pe care le ador.

Ar putea fi un exemplu de multiculturalism.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Frumos articol...bine de retinut cum unii au reusit sa isi pastreze radacinile si asta nu a insemnat ca au pierdut ceva respectind la rindul lor traditiile altora. Mi-a placut cel mai mult aici: [...] simboluri ale unor culturi diferite pe care încă de cînd eram copil am fost învăţat că trebuie să le respect, aşa cum îmi respect propriile valori identitare şi pe care, pe măsura trecerii timpului, m-am străduit să le înţeleg şi să le aprofundez, fără a-mi uita rădăcinile, acesta fiind şi secretul unei convieţuiri interetnice“, îmi spune Metin, un prieten tătar din oraşul meu natal. 

 

As mai adauga ca este important sa stii cine esti tu, ca persoana, mai intai...inainte de a intelege pe altcineva si cred ca aici este o mare parte din problema (o vad si aici in State): o perceputa criza de identitate care contribuie la valul nationalist. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...