Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini in livada inflorita de irisi sub cerul instelat


Recommended Posts

Laura, felicitari Biancai, cred ca munceste mult la spectacolele de majorete, ma bucur ca vin si rezultatele. Sunt curioasa, e un sport in sine, sau fac si incurajarea unei sau unor echipe sportive, cum e rolul initial al majoretelor (cum vedem in filmele americane)?

 

Eu sunt la scoala, ma pregatesc de o sedinta. Sunt obosita si e abia luni.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 748
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Din seria inventiilor marunte de care am aflat si le utilizez cu intarziere, dar cu satisfactie:

 

  • capacul dublu de toaleta, pentru adulti si copil separat, care in plus coboara silentios (stiti zgomotul ala de capac trantit, il urasc)
  • audio-ul wireless. Deocamdata am un mic dispozitiv (nu stiu cum se cheama) care transfera sunetul de la telefon la boxele imense ale lui barbata-miu. Functioneaza prin bluetooth. Vreau sa-mi iau niste boxe mici mai discrete, wireless.
  • frigiderul cu congelatorul jos si nu sus. Asta nu-l am inca, urmeaza sa cumpar pentru noul apartament.

Astea-mi vin in minte acum, dar mai sunt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

capac de wc silentios am si eu...dar in toamna cand ne remodelam baia o sa-mi pun unul si mai sofisticat.

 

am de 10 ani frigider cu congelatorul jos si e f convinient.

 treb sa imi iau in frigider nou...aici sunt unele de inox mai inchis si pe care nu se lasa urme...nu pot sa imi iau ca ar trebui sa schimb totul sa fie la culoare.

imi plac cele cu inca un sertar intre frigider si congelator. cele cu usa transparenta nu-mi plac...

 

eu vreau sonerie din aia care vad pe smartphone cine imi suna la usa...cand nu sunt acasa.

 

imi plac jaluzele cu remote...dar nu cred ca o sa-mi conving barbatul ever sa investeasca in asa ceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

William mai are 3 sapt de sco0ala. toata sapt asta are teste de la stat, apoi finale. 

simbata m-a anuntat ca il doare iar gitul  [fal]  [smulgpar] ...l-am tinut tot weekendul c\pe apa cu sare...si alte leacuri babesti. stie ca sub nici o forma nu poate sa lipseasca de la scoala.

noi stam cu frica in san sa nu luam iar ceva de la el...si sa zacem la pat . am luat frica rau de tot.

 

 

vienri la ora 8 a avut educatie fizica si a fost f rece...a alergat iar 1.5 km...plus activitati numai afara, in tricou si panataloni scurti...cred ca I-a scazut iar imunitatea de se lipesc virusii de el. 

nu stiu ce sa-i de\au sa ii creasca imunitatea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! 

Michelle, bafta copilului la teste si sanatate multa! Hai ca mai e  un pic si vine si vacanta mare! 

 

Fleur, sunt mai multe categorii de majorete: cheerleading (cele tipic americane, cu piramide spectaculoase, salturi si acrobatii), majorete traditional (cu pomponoi, cu baston), majorete de parada , etc. ale nostre sunt majorete show dance. Practic, e un dans sincron cu ceva elemente de gimnastica. Nu au o echipa pe care o sustin (si nici pe ele, din pacate, desi concureaza ca reprezentate a unei scoli, nu le sustin decat parintii). 

 

 

Am reusit aseara sa imi pun toate rasadurile, incepe gradina mea sa arate a gradina [:)]. Azi e inourat si sta sa ploua. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

La noi e soare si cald  [pk]

 

Am avut un weekend fain, cu mult soare si plimbari..sambata am fost la restaurantul de la lac, desi prognoza spunea ca va ploua, am avut soare...duminica am avut musafiri, am mancat si ne-am si plimbat cu ei pe la noi prin oras, unde sunt ferme....am avut noroc de soare si caldura.

 

Duminica a revenit mandra acasa, entuziasmata, indragostita si cu 2 kg mai usoara (din cauza mancarii prea iuti si a orezului, care nu-i place)..are si piercing in nas, pe parte (i-am dat voie)...ne-a adus piper, chili uscat, sos de chili, ceai si diverse condimente...cand a vazut camera noua, a tipat de fericire, a inceput sa topaie, a facut un filmulet, ne-a luat in brate pe amandoi  [il] atata bucurie nu am vazut....ma bucur ca i-a placut...acum pastreaza ordinea (isi face singura patul dimineata  [:D], nu-si mai lasa caiete si carti aruncate pe jos, hainele si le pune in dulap)..si-a aranjat cd-urile etc in biblioteca, mai avem de pus postere pe pereti.

S-a indragostit de verisorul prietenei ei, el are 16 ani  [ph34r] vrea sa mai mearga in India, peste 2-3 ani...e frumusel, inalt si slabut...imi povestea ca are un frate mai mare, 18 ani..acum cativa ani, prietena ei i-a trimis varului mare o poza cu Marcia, in care avea niste blugi rupti...el a intrebat-o daca a gasit-o pe Marcia pe strada  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] imi amintesc ca mi-a povestit atunci.

 

La job e ca la nebuni  [zirea] bine ca mai e doar maine si dupa am 4 zile de relaxare  [:D] la Venetia e frumos, 25° si soare...plecam joi la 4 dimineata, facem 6 ore fara pauza...cu o mica pauza, ajungem pana la pranz.

 

O zi faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Am rezolvat problema spinoasa care m-a muncit acum 2 saptamani, dra tot se anunta o perioada mai tulbure...

 

 

Laura, felicitari inca o data fetelor!

 

Fleur, sa aveti poarte numai de bucurii in noul apartament!

 

MIchelle, sanatate multa lui Will!

 

Ioana, ma bucur ca suntei bine!

 

Am apucat sa vad pozele puse de Antmil. Ce familie frumoasa!

 

Anja, pe ai tai baieti i-am ratat.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu la servici fara chef...invidioasa pe Mianna la spa, atita tot!

 

Si pentru ca nu am chef de munci, fac liste :) 

 

Pe 2 iunie il sarbatorim pe copil de sfirsit de liceu si avem o mare petrecere. Asadar, trebuie sa imi fac meniu (eu fac singura toata mancarea) si sa vad ce pot face din timp pentru ca nu mai am weekenduri multe, basca pe 20 Mai am un AIDS Walk (cursa de 16 km) care imi va manca o sambata intreaga. Duminica asta e mancata cu Mother's Day si iesim in grup mare la brunch. Duminica pe 27 mai avem foc de tabara la plaja si iar nu am o zi intreaga de bibilit chestii. Plus, trebuie sa ma gandessc sa duc cainii undeva in ziua aia ca o sa fie nebunie in curte (am inchiriat cort pe care vreau sa il decorez cu lampioane). Vreau photo booth (am cumparat chestii haioase cu care sa isi faca poze lumea). 

 

Am liste de cumparaturi, liste de chestii de facut, liste de decoratiuni (sa nu uit ce am cumparat)...sint o baba sclerozata dar fara liste ma simt "overwhelmed"...daca le fac pe bucati, ma simt mai bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ca sa-ti treaca invidia, Mianna te informeaza din nou ca n-a mai mers la SPA. a preferat berea nefiltrata [:)]

 

ma gandesc cu nostalgie cat timp liber aveam anul trecut pe vremea asta... doua proiecte care s-au incheiat pe la inceputul lui mai, si nu mai prea aveam nimic de facut. planuisem sa imi iau o saptamana de concediu in care sa raman in Bucuresti si s-o petrec la IDM, cu putin sport, ceva mai mult inot, si SPA - ca au si jacuzzi si sauna. si cu ceva beri nefiltrate si cu mancare buna, ca au si restaurant cu terasa [:)]  nu mi-a iesit (nu mai stiu de ce).

 

anul asta nu indraznesc sa ma gandesc la asa ceva.

 

tot am ceva planuri pe iunie: vreau sa zugravesc. de fapt nu prea vreau, dar trebuie [fri]  nu vreau sa ma gandesc la asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...