Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pinguini in livada inflorita de irisi sub cerul instelat


Recommended Posts

Hristos a inviat!

 

Mai eu m-am plictisit de sarbatori.

E bine ca am liber dar m-am plictisit.Eu sunt invtata sa plec,sa alerg sa ma zbucium...nu sa stau.Continui sa studiez  o numita tema.....am luat legatura cu un anumit trainer astept sa vad raspunsul....in rest va pupam pe toate si mai vin io.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 748
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cu întârziere și de la mine: Hristos a înviat și un Paște luminos și fericit!

 

Rall, foarte faine oole, le-am văzut și anii trecuți parcă și mi-ar plăcea să le fac, procesul însă pare cam complicat. 

 

Fleur, am citit și la Bucătărie câte ai făcut, toată admirația mea.

 

Noi am fost în vizite ieri și ne-am văzut cu prieteni. Pe seară am ieșit la film, am ajuns acasă la 1 noaptea.

 

Azi e zi de plimbat, e și frumos afară.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Am avut un weekend plin si calduros  [:D] au fost 24-26°  [pk]

 

Sambata am fost la cumparaturi in Germania, apoi m-am epilat, am schimbat hainele in dulapuri (cu ocazia asta am mai strans 2 saci de haine pt dat), am fost plecata cu mandra sa-si ia incaltari de primavara si blugi, am vorbit cu ai mei si seara am picat lata. Ea a plecat pe seara la vecini, sa se uite cu prietena ei la un film, iar la 12 in Romania a dat cioc cu ai mei (pe whatsapp).

 

Vineri seara m-a sunat prietena din orasul de langa noi si ne-a invitat de Paste la ei la masa...a facut drob, ciorba de miel, a avut mezeluri si branza din Romania...a fost fain, am plecat pe seara de la ei....si azi a fost nebunie mare la job  [zirea] astept vacanta de primavara, cand va fi liniste si vom pleca si noi cateva zile. 

 

Mi-am luat din Germania 3 buchete de zambile, miroase toata casa de la ele...le-a mirosit si motanul si a cam strambat din mustati  [:D]

 

O saptamana faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat a Inviat!

 

Am avut ieri o zi foarte frumoasa. O zi fericita.

A fost o zi de paste combinata cu ruperea turtei - o traditie la care tinem, nu pentru ca ar semnifica ceva, pentru ca ne adunam in familie si sarbatorim mai deosebit.

 

Mi-am petrecut tot timpul cu fetele - cu cea mare m-am jucat tot felul de jocuri - pe cea mica am tinut-o in brate, m-am jucat cu ea, i-am dat sa manance, am adormit-o, ne-am imbratisat foarte mult. Copiii astia mici tare miros frumos! A copil, a copilarie.

 

Tarziu in noapte, dupa ce a aparut cercul de stele si am adormit fetele, au pus gazdele poze de cand i-am casatorit, de cand am botezat prima fetita.

Ma uitam ce tanara eram si slaba, amandoi cu tigara in gura, CCS a baut sampanie din pantoful miresei... ochii Silviei de azi cand a vazut-o pe Silvia de ieri si pe ta-su band din pantof, si pe ma-sa dansand in picioarele goale si cu rochia putin ridicata si alte alte crampeie de trecuta viata.

 

Si mi s-au dus nostalgia si regretul. Am avut o viata atat de plina, frumoasa, am facut atat de multe... si mai am inca atatea de facut.

 

Soare si inocentza 

post-3916-0-65369500-1523290257_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat a inviat!

 

tare mult mi-au placut pozele voastre cu pregatiri de Paste, oua colorate...eu nu fac asa ceva, nu am pastrat traditita.

 

banii din Romania tot n-au venit, citeam p enet ca poate sa ia 3-5 business days. deci mai astept citeva zile.

 

am inceput o etapa, de reorganizare a documentelor, hirtiilor...de fapt am niste cutii in pod, cu acte, si tot felul de nimicuri...le iau pe toate la mina, si arunc ce nu-mi trebuie, si tot ce trebuie orgganizez pe foldere, cutii, etc...

am facut deja 2 cutii immense cu hirtii de aruncat la gunoi. problema se pune ca sunt  date confidentiale si nu am shredder...cred ca treb sa iau unul.

 

am saci cu haine, cu jucarii, carti...toate de dat...am strins o gramada de chestii in 10 ani de cind ne-am mutat aici.

 

am gasit printre niste scrisori vechi scrise de bunicul meu cind era in razboi, bunicii mele, o hirtie scrisa de altcineva, intr-o limba straina.

am incercat sa gogalesc cuvintele...dar nu am gasit nici un cuvint compatibil cu o limba. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cat de frumos ai povestit, Viv!  [flo]

 

Eu am ajuns in Bucuresti si-am fost foarte expeditiva - golit troller, reumplut troller cu tinute office, facut in dus - c-a fost extrem de cald pe tren, am nimerit in vagon de tip vechi, cu compartimente, si bineinteles cu o mamica cu copil pe care-l tragea curentul, asa ca ne-am cam copt.

 

Oare v-am spus ca maine in Madrid maxima e de 8  grade? Maxima, da? Singura zi cu timp liber. Asa ca am renuntat la planurile stiintifico-fantastice de schimbat doua autobuze si doua metrouri, si-am stabilit ca ne sacrificam diurna pe taxi, asa ca nu ne mai pasa cum e vremea.

 

Mai am de citit cateva pagini din cartea pe care-am citit-o pe tren, "Eu voi fi ultima" (o femeie din grupul yaziditilor - recunosc ca nu auzisem pana acum de religia asta - care descrie ocupatia ISIS si ororile prin care au trecut) si apoi incerc sa prind cateva ore de somn, ca la 4 fara un sfert ma trezesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uf, Rox, sănătate Evei!

 

Mianna, drum bun!

 

Noi am fost ieri la niște prieteni de familie în Mangalia și am stat aproape toată după-amiaza cu un năpârstoc mic de 9 luni în brațe :). Era ca argintul viu, nu stătea o clipă. Și pentru că îi dădeau dinții, rodea tot ce apuca, inclusiv brațul meu. Pe seară aveam numai urme de dințișori pe mână :).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...