Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce parere aveti de acest prenume?


Recommended Posts

Mie nu-mi place numele,insa clar ca parintele hotaraste ce nume pune  copilulului.

 

De asta au si aparut nu ne ca Apple,San Diego ...pentru ca parintii au vrut neaparat sa-si lase amprenta pe copil.

 

Nici cu faptul ca numele romanesti  sunt Putine si Date,nu sunt de acord ,fiecare copil va avea personalitatea lui ,individualitatea lui.

 

Oricum ,decit un nume  excentric,mai bine unul comun,cum spuneam ,fiecare va pune personalitatea lui si in nume..

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 45
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Apel e un nume de om? [:-)))]De Sân diego nu ma mir, ca exista destui oameni cu nume de orașe. Dar nu orașe românești. Încă. [:)]

Am scris aiurea,am corectat,e vorba de Apple.

 

Gwyneth Paltrow si-a numit fiica Apple..

 

Brooklyn progenitura Beckham-ilor...dar asa e mai e pina sa-si numeasca cineva copilul Braila! [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am scris aiurea,am corectat,e vorba de Appel.

 

Gwyneth Paltrow si-a numit fiica Appel..

 

Brooklyn progenitura Beckham-ilor...dar asa e mai e pina sa-si numeasca cineva copilul Braila! [:)]

 

E Apple nu Appel!  [:-)))] Care e mar. Sint și alții cu nume de fructe, piersica (Peaches) de exemplu e chiar un nume des întîlnit. [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E Apple nu Appel!  [:-)))] Care e mar. Sint și alții cu nume de fructe, piersica (Peaches) de exemplu e chiar un nume des întîlnit. [:)]

Daaa...asa am vrut sa scriu!!! [batcap] [batcap]Prima oara am vazut ca am trimis gresit dar mi-a fost greu sa corectez d epe mobil.a doua oara n-am vazut greseala!!! [:-)))]  [:-)))] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hi,

Beate l-am auzit /citit prima data in romanul m/ filmul Vraciul. E mai cunoscut in zona de est, Polonia, Cehia, Germania de est.

 

cristina

 

Am mai vrut sa adauga ca bebelusii/copiii cresc si numele trebuie sa fie unul ales si la tinerete si la batranete. Apoi uneori e bine de ales un nume care nu e greu de pronuntat international. Nu stie clipa ce aduce ceasul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...