Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce parere aveti de acest prenume?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 45
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

Voua cum vi se pare?

 

 

Sincer, mie una nu imi place numele de Belle, probabil se vor mai gasi cativa carora sa nu le placa, dar important este tie sa iti placa. Ce cred eu sau X-lescu nici macar nu conteaza, tu sa fii multumita de alegerea facuta, in viata nu poti oricum sa ii multumesti pe toti . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am aceeași parere legate de orice prenume. Este mai indicat sa se potrivească cu numele de familie, împreună să sune placut. Am întâlnit o grămadă de prenume frumoase care sunau absolut ridicol alaturi de numele de familie. Nu e neapărat o problema, dar sincer îți spun că dificultatea la  pronunție sau ne muzicalitatea imprima fara intentie putina frustrare. Cel puțin pentru mine, și tind sa cred că nu sunt chiar așa o ciudatebie nemaiîntâlnită, ci un om absolut comun.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Și asta e o problema, sa se potrivească cu numele de familie. Și bine-nțeles numele străine NU se potrivesc cu numele românești. Belle Ionescu! Mai bine un nume care care se citește la fel in mai multe limbi gen Maria.

 

Nah, nu e o problema numele de familie. Nu e un nume care suna prea romanesc, nu se termina in escu, nici nu e nume neaos, si mi se pare ca merge bine cu Belle. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Reproșează ei orice :)) ca și noi la vremea noastră, nu e nimic nou sub soare :)

 

Exact!! Si eu le-am reprosat o gramada de prostii, inclusiv numele care acum imi place. Daca stai sa te iei dupa asta...

 

PS Sper sa nu dau impresia ca deja sunt hotarata pe Belle si am deschis topic doar asa sa ma aflu in treaba, chiar sunt nehotarata. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...