Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gimnaziu la Liceul Vlahuta (Bucuresti)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Trebuie sa te interesezi cate locuri sunt disponibile petru fiecare clasa. Da un telefon la secretariat. La engleza in general sunt maxim 27-28 locuri.

 

Iar cele 2 clase de germana e posibil sa fie impartite in germana-matern si germana-intensiv, cu cate 14-15-16 locuri/clasa.

 

De fapt sunt 4 clase, nu 3 cum am scris. 2 clase de engleza intensiv, cu cate 20 de copiii (~) , una de germana intensiv(25 copii) si una de germana matern(~20).

 

Intrebarea mea e cam care e atmosfera, daca stie cineva.  Nu e unul dintre liceele cunoscute, desi e central. Par sa fie recent infiintate clasele. Sau pana in pana in clasa 8-a fug jumatate din elevi prin alte parti?

Asa am mai cunoscut copii sau adulti cu rude in Caragiale, Cosbuc, Lazar, Vianu, Spiru Haret etc., dar de Vlahuta n-a auzit nimeni.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum e acolo. Clasele nu sunt infiintate chiar recent.

Acum 6 ani cand a dat fii-mea evaluarea l-am avut pe lista. Era cam aceeasi formula. Mi s-a parut un liceu ok atunci. Datorita claselor de germana spre el migreaza copiii care nu au putut obtine un loc la liceul german.

 

Daca anul trecut au absolvit clasa VIII 45 de elevi inseamna ca au intrat in gimnaziu acum 5 ani. Care a fost cifra de scolarizare atunci? Adica de fapt nr. de locuri ocupate obiectiv. Ca poate nu exista 25 de copii doritori de germana-matern.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...