Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Vacanta in Languedoc


Recommended Posts

Buna! Si pe mine ma intereseaza recomandari din aceasta zona. Orice info e binevenit. Noi mergem la Montpellier dar ne vom plimba incolo si incoace. Suntem si adulti si copii. Ideal ar fi sa variem cat mai mult. Unii vor castele, copii vor la muzeul Haribo, sunt si orase faine si plaje.

 

 Am inceput sa studiez info de aici http://www.creme-de-languedoc.com/Languedoc/sightseeing/index.php

Imi place ca sunt indicate si alte obiective din zona. De exemplu can am dat pe muzeul Haribo ei recomanda "Combine this with...
A healthy lunch in Uzès - Languedoc's most beautiful town."

Pentru copii am primit linkul acesta http://www.creme-de-languedoc.com/Languedoc/kids-children/activities.php

 

Eu as vrea sa merg la un spectacol cu delfini. Dar e cam departe cel de la Antibes.

 

JG, fasole verde? poti detaia putin te rog? Te referi cumva la Cassoulet?

 

Ce fain ca am cu cine pune vacanta la cale [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La Cap d'Agde atractia principala e nisipul negru. E chiar o plimbare faina ce poti sa o faci pe faleze.

Sète e un fost satuc de pescari devenit destul de turistic. E frumos.

 

Coca, eu gasesc pe net despre plaja aceasta ca are nisipul negru "La Grande Conque beach: Good

A small cove carved by the sea out of volvanic rock. The sand here is dark and igneous - but it has a certain atmosphere."

 

Banuiesc ca la ea te refereai. Acum intrebarea mea este daca trecem prin zona cu nudisti sa ajungem acolo [:D]  Nu de alta dar seara e si ceva actiune din cate am inteles.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coca, eu gasesc pe net despre plaja aceasta ca are nisipul negru "La Grande Conque beach: Good

A small cove carved by the sea out of volvanic rock. The sand here is dark and igneous - but it has a certain atmosphere."

 

Banuiesc ca la ea te refereai. Acum intrebarea mea este daca trecem prin zona cu nudisti sa ajungem acolo [:D]  Nu de alta dar seara e si ceva actiune din cate am inteles.

 

:))))

nu, nu, noi am facut promenada aia ce o indica ei si nu am dat de nudisti :)))

 

Muzeul Haribo e nspet rau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...