Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La trei ore dupa nastere - cum e sa arati asa?


Recommended Posts

  • Administrators

Kate tocmai l-a nascut pe cel de al treilea copil, un baietel.

La nici trei ore de la nastere, Kate arata senzational. Nu tu picioare umflate, nu tu ochi incercanati....

 

wow, cum e sa arati asa de bine la trei ore de la nastere?

Cu siguranta a nascut natural.

 

kate1.jpg

 

kate2.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 29
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Media spune ca ...la 8 ore dupa nastere,pozele sunt facute cind au parasit spitalul!

 

Arata foarte bine,asta nu inseamna ca TREBUIE sa fie vreo regula,pentru toate gravudele.

Nu putem compara atentia(marefer aici la tot ce inseamna asta,alimentatia,gimnastica)de care se bucura Kate ,cu ce traieste o mamica obisnuita,cu 2 copii.

 

Sunt o familie foarte ,foarte frumoasa!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kate a fost si o graviduta foarte frumoasa si in forma, asa ca nu este de mirare ca arata atat de bine la doar cateva ore dupa nastere. oricum ea este foarte slaba si nu pune foarte multe kg in sarcina, stiute fiind starile de rau pe care le-a avut la fiecare sarcina, in primul trimestru.

citeam in presa de la noi ca la ultima nastere, travaliul a fost foarte scurt, in comparatie cu nasterea primului copil, atunci a durat 10 ore...

cu siguranta ca poarta si oarece lenjerie modelatoare, sau macar un body pe sub acea rochie, iar croiala acesteia e inteligent facuta, astfel incat sa dea impresia unei siluete zvelte, privita din fata.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma asteptam sa nu ramana in spital daca nu au fost complicatii .

Eu am avut epidurala si dupa ce am fost dusa in salon si am facut un dush simteam ca pot sa iau copilul si sa merg pe jos acasa . Nu am simtit nici un fel de oboseala cateva zile. La fel nu am luat in greutate si nici picioare umflate sau alte complicatii nu am avut .

 

Cu siguranta, la palat, are zilnic doctorul si moasa in vizita .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa a doua nastere, eu am plecat acasa dupa vreo 15 ore. Plecam si mai repede , pe la vreo 8-9 dimineata, daca nu ar fi fost sa nasc la miezul noptii, si a doua zi nu ar fi fost sambata si personalul era "skeleton staff" (adica mai putini) si foarte ocupati. Travaliu activ de 2 ore, nastere naturala (VBAC), dupa o ora si ceva faceam dus, dupa aia am mancat, la 3 ore dupa ce am nascut m-au transferat la sectia de "post-natale", (am mers pe picioarele mele, e drept ca nu purtam tocuri ci espadrile) sa dorm. Dimineata neonatologul a facut control la bebe, moasa mi-a facut control mie, si eram "bune de plecat acasa". E drept care am asteptat apoi cateva ore sa ne faca externarea dar asta a fost pentru ca erau foarte aglomerati si nu au avut timp sa imi faca "hartiile" pana la amiaza... altfel luam pranzul la mine acasa. A, si a doua zi a venit si moasa in vizita la domiciliu, asa cum dr obisnuieste aici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...