Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Vai fetelor, am fost plina de nervi de vreo 2 zile. Vecinii mei, coproprietarii drumului (ulitei) vor sa il asfalteze.

Va spun de la inceput ca eu sunt de acord cu asta. O sa am si canalizare. Si cu asta sunt de acord.

 

M-au scos din sarite deoarece: nu s-au tinut de promisiune ca ma lasa sa-mi termin casa, vor sa faca drumul fara bordura (sunt costuri suplimentare) si atunci au nevoie ca in 2 saptamani sa pun soclul pentru gard ca sa nu fuga asfaltul. Si na, eu nu veau sa fac gardul in 2 saptamani. E pe lista la sfarsit.

Si tot o dadeau ca daca nu, o sa ma coste in plus bordurile si ale rahaturi din astea voalate. SA-mi forteze mana. Si mie cand incearca cineva sa-mi forteze mana nu mai obtine nimic de la mine, in veci.

Unul dintre ei, sunt 11, o zis ca nu discuta decat cu CCS - ce vorbesti neam prost? zisei eu in gandul meu.

 

Ah si vor sa dam toata suma in avans. Le-am zis ca de la mine vad doar o parte din suma in avans si restul la finalizarea lucrarii. Si iar imi zice unul de CCS.

Pana la urma nu s-a mai putut abtine si mi-a zis ca reactionez emotional.

Bine ca nu mi-a zs ca-s la ciclu.

 

Astea fusera conversatii pe whatssapp. Maine seara am sedinta de strada. Ma frec pe maini de acuma.

 

De cand am inceput proiectul asta niciodata nu mi s-a intamplat sa fiu privita ca femeie. Respect, bun-simt si buna intelegere pe toate planurile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 786
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

CCS a vazut toata discutia ca e si el pe grup. Mi-a spus ca nu se baga ca eu sunt mai inteleapta. Dar ne-am consultat.

 

Abia astept discutia de maine. O sa-i motostivuiesc bine. Si oricum faceau planuri si uitasera ca trebuie taiati nucii aia.

S-a oferit si constructorul meu sa participe la discutie. El mai are si alte contracte in afara de mine si avem niste etape bine stabilite. 

Plus ca la ora asta nu am proiect pentru gard. Si nici nu am de gand sa cuget la asta. Prioritatile sunt altele.

 

Mie mi se pare lipsa de fair-play cum incearca sa-mi bage sula-n coaste.

Drumul va fi impracticabil vreo 2 saptamani.

 

Oricum maine la ora 8 trebuie sa fiu acolo ca vin niste muncitori sa-mi puna aluband - o mica hidroizolatie pe exteriorul geamurilor.

 

Azi toata ziua am umblat dupa glafurile alea, in sfarsit am obtinut un pret bun de tot pentru unele din marmura. Astia sunt tocmai la Saftica. Da' cu cat ma departez de bucuresti cu atat gasesc preturi mai bune.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[}:)] sunt curioasa unde o sa-si tina masinile in timpul asta.  [detectiv]  E o parcare acolo in centru dar nu stiu daca va fi indestulatoare.

 

Casa mea e utima de pe drum. Prin curtea mea mai este o iesire practicabila, cu un drum de vreo 2-3 km, bunicel, de pamant care iese in DN1. Pe acolo imi vine mie marfa grea, betonierele...

Parca-i vad cum o sa chitaie sa le dau acces, sau sa-si parcheze masinille la mine.

 

In fine, in functie de cum merge discutia las sau nu de la mine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata

 

Viviana, distractie placuta (:)) la intalnire. sa iasa bine!

 

azi de abia am tras de blanos din pat de dimineata. saracu', aseara pana la 9.30 l-am ajutat sa invete la bio, dupa teme la mate si romana, venit la 6 acasa. acum de dimineata inainte de meditatie la mate a mai repetat teoria. gata, sambata seara se linisteste si el!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

La multi ani sarbatoritilor  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Viv, bafta la intalnire.

 

Am petrecut un weekend lung fain, cu plimbari si mult soare...sambata am iesit la o bere la restaurantul mexican, duminica am fost in vizita la prietenii nostri romani, ieri iar ne-am plimbat....a fost ft cald, desi anuntasera ploaie.

 

Am hotarat cu prietenii nostri sa mergem la anul impreuna in Columbia..am rezervat ieri hotelurile, cu zborurile astept pana in toamna, cand primeste Marco ok-ul de la job (are de facut niste cursuri, care vor dura cam 3 ani..in functie de ele ne planificam si vacantele)...de-abia astept sa vizitez locuri dragi, in special Cartagena  [pk] copila va sta singura acasa 2 saptamani, dar nu-mi fac probleme.

 

Azi lucrez de-acasa, dupa-masa merg cu Marcia sa-i fac pasaport si CI noi...nu am nevoie decat de pasaportul si CI vechi si un act de identitate al meu..asta e tot, restul e la ei in sistem..in 2 zile va primi pasaportul, CI dureaza mai mult.

 

In afara de saptamana asta, mai are 7 de scoala..de-abia asteapta sa scape de ea  [:D] pe 7 iunie are balul de sfarsit, ca tema : covorul rosu  [ph34r] sambata merg cu ea sa-si ia rochie si incaltari (ea nu poarta rochii, doar pantaloni si salopete).

 

Cam atat de pe frontul de vest.

 

O zi faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...