Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Bună seara, doamnelor!

 

Mai devreme am scris de pe drum (pe telefon n-am diacritice și mă enervează să scriu fără ele, plus că am intrat într-o pădure și nu mai aveam nici semnal).

 

Săptămâna asta sunt pe drumuri, fac 1200 de km (cu trenul sau mașina, dar nu conduc eu).

 

Mulțumesc pentru suport, sper să treacă și perioada asta mai gri, partea proastă e că sunt niște probleme la care nici eu, nici al meu nu avem rezolvare. Nu ne plângem pentru ce putem face, acolo unde e ceva de făcut. Dar unde nu depinde de noi, e mai greu.

 

Viviana, foarte frumos ați rezolvat la întâlnire, bravo!

 

Nu știu dacă m-a mai întrebat cineva ceva că am un singur neuron în perioada asta, și ăla rătăcit. Îmi cer scuze. Mă duc să-mi iau ceva de mâncare și să mă apuc de lucru.

 

Seară frumoasă!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 786
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

de Luni muncesc ca un sclav  pe mosie, gradinarind prin curte, facind gropi, mutind flori...doar sa nu ma mai gindesc la testele lui William. daca la astea sunt asa...nu stiu ce voi face mai tirziu... oricum mi-am invatat lectia cu testele astea., ca daca il las de capul lui, nu fac bine.


acum am avut confirmarea ca daca nu are suficiente teme pt acasa sa practice, e puturos si nu vrea sa faca mai mult decit ii da, si astfel uita ce a invatat dupa 8 luni de zile….asa ca de 3 zile fac cu el matematica...radicali si ecuatii...ce n-am facut de 30 de ani, dar culmea ca le stiu.


 


normal, nu ar trebui sa avem emotii, ca nu imi amintesc sa fi luat vreodata la test la mate, mai putin de 80%...dar cand l-am vazut ca e panicat...ne-a panicat si pe noi.


 


taica-su I-a spus ca daca nu trece de finale si treb sa repete matematica la anu...ii taie toate game-urile pe computer. William era mai suparat de amenintarea cu pedeapsa, decit ca repeta materia si ca nu mai merge cu cei avansati.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

l-am inscris in tabara sa mearga singur.am inima cit un purice cand ma gindesc si la asta. dar e timpul sa mai zbore si singur...nu sa stea doar in cuibul cald.

 

i-am spus la conducatoare grupului( o cunosc din vedere, de la biserica), ca stie ca nu am decit unul...daca se intimpla ceva iau un "pui" de-al ei,  ca ea are 3...ce a mai ris.

 

merge cu grupurile de la bisericile din zona, undeva pe langa san francisco de luni pana vineri. o sa stea in cabane, au f multe activitati outdoor, merg hiking, inoata in lac, muzica, dans...foc de tabara...sunt sigura ca va avea  f mult  fun.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Rox, gateala mare e pe 2 iunie. m-ai starnit :) :) Adevarul este ca sint foarte "excited"!!! Am inchiriat un cort imens in care vreau sa atirn lampioane colorate si luminite multe. Am inchiriat mese si scaune. Vom avea un photo booth cu props.Un mic slideshow proiectat cu poze de cind era bebe pina acum pe muzica de Scooby Doo (la cel mare am avut caintecul din Toy Story - You have a friend in me). Pina acum am facut micii (la congelator sint si raportez ca au iesit cei mai buni mici facuti de mine pina acum), am copt ardeii, am copt vinetele, am facut cojile pentru choux la creme (tot la congelator)...le voi umple cu creme din passion fruit. Am facut amandina (si ea la congelator dar cheala...o glazurez cu o zi inainte). Am executat sosul de BBQ pentru aripile care vor fi afumate. Am comandat un intreg prosciutto cu stand cu tot. Mai am de facut in cu o zi inainte si in ziua aia urmatoarele: un platou (de fapt e o plansa lunga si lata din lemn confectionata de barbat, pun o poza mai jos cu una facut de mine la alta ocazie) cu brinzeturi, nuci, fructe, mezel fin, fac porc pernil (cubanez, copt incet, impanat cu usturoi cu sos de lime si portocale) linga care servesc clasica fasole neagra. Apoi avem pui scarpariello cu garnitura de cartofi noi prajiti intregi, un somon cu sos de mustar servit cu legume la gratar si o salata panzanella. Mai adaug la portia de aperitive un humus si niste chiftelute (cu sos korean). Avem foarte multi invitati care mai de care mai diferiti la cultura si gusturi l amincare...asa ca de toate pentru toti!

 

Valeleu! Iau avionul si eu spre voi [pofticios] [pofticios]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tot de pe la noi:

avem alegeri la inceputul lui iunie, am votat pt prima data (prin posta)...personal sper macar guvernatorul sa se schimbe.

 

vremea e ciudata rau..noapte frig de treb sa dam drumul la caldura, ziua sunt 80-90'

 

William tot trage de nas...si refuza sa isi ia hanorac.

 

a avut petrecere la scoala, dar nu a dansat...mai mult a mincat si vb cu prietenii...erau acolo si alti 8th graders...care parea f maturi pt virsta lor si dansau cu fete.

 

saptamana asta si cealalta lucrez de acasa...e super!

 

nebunie cu preturile la case, cresc si tot cresc…

 

m-am ingrasat 3 kg de anul trecut...nu e chip sa scap de ele. gatesc like crazy pt William sa se ingrase...si sa ma ingras eu in locul lui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danielag, tin pumnii sa iasa totul cum trebuie sa sa se faca lumina la tine pe strada! Sa fie totul asa cum iti doresti tu.

 

Ioana, te astept...camera de oaspeti e pregatita!

 

Eu am fost la prinz afara si m-am plimbat pe marginea Hudsonului sa vad cum vin vapoarele pentru Fleet Week in NYC...am cascat ochii obraznic la marinarii imbracati impecabil in alb si aliniati pe punte in timp ce alunecau vapoarele in sus pe rau. Trebuie sa ii admir de la distanta pentru ca atunci cind ma apropii si ii vad ca au undeva in jur de 15 ani (vorba vine, dar sint tineri rau de tot), ma simt ca o baba batrana si cam deocheata :) :) :) :) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...