Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Seara buna! 

 

Da, suntem in Ro, mai avem doua zile. 

 

Imi pare rău, nu mai țin ritmul cu voi. Va citesc zilnic dar nu apuc sa scriu. Parca nici chef. 

 

Am program plin zilele astea și după cele trei săptămâni de concediu ma întorc la munca pana la concediul de vara. 

 

Mi-e dor de casa și de ritmul meu zilnic. 

 

Au fost emoții multe in aceste săptămâni, greu de scris și explicat. Întâlniri cu lume draga, chiar azi am stat la povesti vreo 5 ore cu fosta mea colega de birou de acum 25 de ani, cu care ne-am regăsit pe fb acum câteva luni. 

 

Spor la treburi tuturor, copiilor la scoli, adulților la treburi. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 786
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Daniela, sa ajungi acasa cat mai repede dupa cei 1200km si cum zice si Marion, sper ca nu sunt probleme de sanatate, si daca te putem ajuta, suntem aici...

 

Ant, ahh, uniforme albe, ca in filmul ala faimos, de nu-i stiu numele, cu Gere! Dar din astia pre-puberi, neeeah:)))

 

Ioana, daca dai o fuga si pana la mine, fac si eu platou CAM ca al lui Ant. Numai CAM, atata ma pricep:)))

Michelle, nu iti mai fa atatea griji cu taberele...e ditamai flacaul...

Viv, ma bucur ca ai rezolvat cu asfaltul.

Rox, cum e mango curd-ul? Pt choux-uri?

 

Eu recunosc ca imi place sa fiu mama de adolescenti independenti, uneori:))))

Azi au venit mai devreme de la scoala, nu era mancare facuta, si-au facut singuri din ce au gasit in frigider. Piept de pui cu couscous... Deci am scapat de gatit.

Unul tunde iarba saptamanal, celalalt mi-a luat locul si e ucenicul sotului la toate mesterelile pe care le face...ALELUIA!!!!!!!!

 

Incep sa am din ce in ce mai mult timp pt mine, asa ca tb sa imi gasesc un hobby...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Rox, cum e mango curd-ul? Pt choux-uri?

 

Eu recunosc ca imi place sa fiu mama de adolescenti independenti, uneori:))))

Azi au venit mai devreme de la scoala, nu era mancare facuta, si-au facut singuri din ce au gasit in frigider. Piept de pui cu couscous... Deci am scapat de gatit.

Unul tunde iarba saptamanal, celalalt mi-a luat locul si e ucenicul sotului la toate mesterelile pe care le face...ALELUIA!!!!!!!!

 

Incep sa am din ce in ce mai mult timp pt mine, asa ca tb sa imi gasesc un hobby...

 

si eu abia astept sa ii am pe amândoi mai independenti, yay. ca acu' tot o am pe maimuta... ea ar vrea, dar deocamdata nu prea are cu cine sa se tireze, colegii ei nu prea sunt independenti. sau asa mi se pare mie :)

mango curd e asa: https://smittenkitchen.com/2008/06/project-wedding-cake-mango-curd/ . reteta e simpla si merge mai de orice crema. ca sa stea mai teapana in choux-uri eu arunc 2 folii de gelatina inmuiate când e cald. si sta foarte ok.

 

am avut si noi photo booth la nunta sambata, ia sa caut niste poze sa va arat :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata pinguini

 

La noi e cald si soare..la 7 eram deja pe baricade  [zirea] se lucreaza la drumul pe care merg eu cand vin la job (drept urmare e inchis) si tb sa o iau pe alt drum, care dupa ora 8 e ft aglomerat...asa ca am plecat devreme spre job, am ajuns in 20 minute (de obicei fac cam 40).

 

Azi-noapte a fost furtuna, cu tunete de m-am si speriat...cand am plecat ieri sprea casa nu se putea respira, am banuit ca va ploua pe seara.

 

Mandra mea e independenta de la 11 ani, de atunci sta si singura acasa...la anul va sta cel putin 2 saptamani singura, dar va avea 16 ani...ei ii e frica de insecte..si vine mereu o viespe la ea la geam....care atunci cand am fost noi plecati, a intrat in camera..asa ca tragedie, a luat paleta electrica si a stat la panda  [:D] a sunat-o si pe prietena ei...pana la urma viespea a iesit singura. 

Eu am scapat de lectii si invatat cu ea de mult timp...teme suplimentare nici vorba, ce-i prea mult strica  [:D] dupa ce incepe cu Lehre, vrea sa dea meditatii la engleza...de ce nu...eu am dat mereu meditatii la mate (si economie).

Imi povestea ca de mai bine de un an este intr-un grup cu fete musulmane (toate fani Exo), sunt 8, ea e singura crestina...fetele stau in Londra, Malaezia, Iran...imi place de ea ca e deschisa.

 

O zi faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi,

 

A fost faina vizita de munca de ieri si am fost impresionata ca intotdeauna cand ma duc la universitati. Cladirile imense, construite acum cateva sute de ani, biblioteci cu sute de rafturi si sute de mii de volume, sali de clasa si de lectura si laboratoare unde s/a scris istorie. Ma incearca un sentiment dual cand ma gandesc cat de mici suntem individual si totusi cat de mult am realizat ca rasa dpdv cultura, dezvoltare, civilizatie. Am plecat de acolo nostalgica, ptr ca studentia mea nu a fost atat de bogata academic. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hi, hi, hi nu m-a faultat telefonul. Mintea m-a faultat.

Tot timpul au spus aia balastru de m-au enervat la culme. Si vecinii si inginerul si constructorul. Io cu prietena mea ne faceam ocheade daca ii corectam sa nu. Am hotarat sa nu.

La sfarsit am facut pe proasta si i-am intrebat ce e aia balastru ca nu inteleg despre ce vorbesc. Pai pietris si nu stiu ce a sunat raspunsul. Asa ca am lasat-o moarta.

 

Ant, vai ce poza, balesc :). Tare bine arata! 

 

Viviana, te-a faultat telefonul, e balast nu balustru :).

 
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca acuma sa nu mai apara 504 ala.

Am ajuns acasa. Sunt franta. Azi a fost sedinta pentru canalizare. Am reusit sa pricep niste chestii, mai multe asa. E foarte bine ca ne legam la canalizarea satului.

Am ajuns brusc sa fiu privita altfel. Se pare ca soft-skills sunt apreciate.

 

Acasa, ce sa va spun. Mizerie, miros de tutun si dezordine.

M-am cam suparat.

Maine am zi de contabilitate. 

==

 

Fleur, sa stii ca si Silvia a facut, la varsta asta, schimb de bijuterii. Ba chiar a venit la mine si mi-a spus ca unii poseda giuvaiere cu  mai multe carate decat altii...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

 

Daniela, sper ca ai scapat de drumurile lungi si de starea naspa.

 

Mianna, am neuronu ambetat: am confirmat ca prefer duminica seara, 27? Daca nu, mea culpa. E tarziu sa mai rezervi ceva?

 

Anja, dupa ce rad bunatatile lu’ Antmil, vin la tine. Precis! Admir si eu copii harnici. Daca organizezi tabara educativa la tine acasa o trimit si pe P!

 

Viv, deci pana la urma din ciuma ai devenit muma. Pentru vecini, zic. Cu Silvi invers :)

 

Sa va zic situatie stupida cu telefonul meu romanesc. Ptr ca nu l-am mai folosit cartela a devenit inactiva. Azi am incercat sa il incarc si ca sa se faca tranzactia trebuia sa imi trimita un cod pe... telefon. Care fiind inactiv nu mai primeste sms. [batcap]

 

Fleurdelise, am uitat sa zic, mi s-a parut asa simpatic cand ai povestit de copiii de la maternelle care studiau carabusul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...