Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 786
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

imi lipsesc si mie povestile de pe ghetar.

 

 

 

m-am apucat de mutat lucrurile din stanga-n dreapta, adica din sufragerie si din bucatarie in dormitor.

 

mi-am facut ordine intre carti - o sa dau cam 150; maine dupa-masa vor veni unii de la "targul de carti" sa le ia. poate asa o sa-mi incapa si mie cartile in biblioteca si in birou (pana acum cateva teancuri stateau pe marginea canapelei din bucatarie [:)] ).

 

mi-am bagat nasul si prin amintiri - fotografii, scrisori, vederi, ghiduri de calatorie...

 

am avut si-o revelatie: candva la viata mea cica ma apucasem de invatat limba spaniola [:-)))]  zau ca nu-mi amintesc absolut deloc de faza asta; de italiana da, asta tin minte c-am incercat la un moment dat s-o invat (si cand am fost in prima excursie in Italia tineam mortis sa vorbesc italiana, spre disperarea vanzatorilor care incercau s-o dea pe engleza, da' io nu si nu [:)] ), insa de spaniola puteam sa jur ca nu m-am atins vreodata. cand colo, am vreo 6 carticele si dictionare (care vor ajunge la Luca al lui Yagmur, care face spaniola la scoala), si nu doar atat, da' am si 2 jumatati de caiete in care faceam exercitii, drept dovada ca am si deschis carticelele alea, nu doar le-am cumparat [alcool]

 

in rest stau bine cu memoria, mi-am amintit multe faze si momente vazand pozele si vederile.

 

 

uuuf, greu mai e sa zugravesti jumate din jumate dintr-un vast apartament de 2 camere... (spun asta fiindca voi zugravi doar sufrageria, bucataria si holul; dormitorul, baia si balconul raman pe data viitoare; iar din jumatea asta nu dau jos mobila suspendata, si nu mut namilele de dulapuri din hol).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! 

 

Roxana, absolut superba domnisoara ta!  [il]  [il]  Ma bucur ca sunteti mai linistiti.  

 

Si noi am terminat cu tezele si evaluarile , azi mai au un test la mate. Sunt insa un pachet de nervi din cauza scolii (aparent m-am trezit eu ,Don Quijote , sa cer ca directoarea sa respecte regulamentele. Principiile sunt pentru fraieri, la restul, interesul si frica sunt mai presus. O sa ne intrebam peste 20 de ani de ce generatia copiilor nostri e condusa tot de analfabeti si infractori cu tupeu). 

 

Mianna, noi (eu cu barbatul) ne-am apucat sambata viteji si am varuit sufrageria, o camera si un hol. E drept ca avem spatiu unde sa mutam lucrurile fara probleme si experienta (noi am dat cu var in toata casa de la inceput). In 6-7 ore era gata totul : varuit, spalat, pus la loc. Am dat cu var alb, nu ne-am complicat. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...