Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Seara buna! 

 

Fleur am ajuns acasa duminica după aventuri, trebuia sa ajungem sâmbăta...dar așa e uneori. 

Spor in toate și felicitări băieților Pt captura de la pescuit! 

 

Frumoasa tânăra confirmanta!  [il]

 

Al meu trebuie sa meargă din nou in Ro înainte de concediu, ca așa e in Ro.

 

Ieri am primit acasa Broșura pe care a împărțit-o guvernul in cutiile poștale, cum ne pregătim și cum reacționam in caz de război sau de criza. 

 

In rest, suntem bine și sănătoși, ceea ce va doresc și vouă! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 786
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Scrie cum sa ne gândim acum la ce am avea de făcut in caz de criza, catastrofe naturale, război, când nimic nu mai funcționează așa cum știm. Și ce provizii sa avem acasa. In legătura cu asta, pe mine m-au pierdut. Nu pot sa am așa ceva acasa mereu, sa controlez când expira, sa reîmprospătez magazia.

 

Si semnalele de alarma, cum suna diferit in funcție de alarma. Plus sa te informezi unde e cel mai apropiat adăpost, sa știi unde sa mergi in caz de alarma Pt a merge la adăpost.

 

Singura chestie ce am reținut-o, e ca atunci când nu exista apa curenta, sa pui pungi de nylon in toaleta, pe care le arunci. Nu știu de unde pungi, nu știu unde le arunci, dar ideea e buna :).

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Marion, daca de abia in iulie iau vacanta ce mai fac la scoala daca nu mai invata nimic? Succes la teste!

Anul asta fiind ultimul an de scoala primara nu prea au invatat nimic nou. Au avut teste, multe, dar au terminat cu ele in aprilie. De atunci au mai avut un test practic pentru condus bicicleta  [:-)))]  si acum pregatesc un musical. Fac si materiile obisnuite dar mai mult repeta iar pe al meu copil  il plictiseste ingrozitor.

Din punctul meu de vedere e pacat de timpul asta petrecut aiurea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marion, cat de diferit este sistemul la voi. Eu ma bucur ca termina acum cu scoala, insa la noi incep repede la mijloc de August.

Miha, ce bine ca ai citit brosura:))) aflu si eu de la tine chestii, eu am aruncat-o intr-un colt...

Fleur, sa va bucurati de vremea frumoasa si spor la impachetat!

Michelle, bine ca ati terminat testele cu bine...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja eh, doar ca am citit-o :)). Nah bine, pe noi ne stresează aici pe insula des cu antrenamente aeriene și navale. Astea ultimele nu ma deranjează, dar alea aeriene au fost in ultima săptămâna zi și noapte...sunt atât de sonore, dar atât de sonore! Ne trezeau din somn de câteva ori pe noapte. Au încetat ieri. 

 

Dar au restabilit garnizoane militare, care plecaseră acum 25 de ani. Gotlandul e plasat foarte strategic in Baltică și trebuie sa fie aparat. Pana acum un an putea intra oricine ca-n brânza! :)) 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Merge forumul din 2 in 3  [zirea]

 

La noi e vara, avem peste 30° de o saptamana..dar e ft bine asa..in ultimile 2 zile a fost furtuna, da ce furtuna, de am zis ca vine sf.lumii....pana si motanul s-a ascuns la boxa din cauza tunetelor  [:D]

 

Avem o perioada aglomerata, atat la job, cat si privat...dar trece si vine vacanta  [pk]

 

Marcia mai are 6 saptamani de scoala, noi 7 pana la vacanta..ai mei vin peste 3 saptamani.

 

Weekend fain sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi cica se fac exercitiile alea de alarme in prima miercuri a fiecarei luni (chiar, se mai fac? Ca parca nu le-am mai auzit). La cat de ragusit urla, zau ca n-am nici cea mai vaga idee ce-ar trebui sa se auda si cand.

 

Se fac, se fac, la mine se aud mereu tare (adica ma trezesc din somn, prin termopane). Vor fi din nou miercurea asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...