Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Când am venit înapoi a întârziat avionul astfel încât am pierdut vaporul spre insula, am înnoptat in Stockholm, alta cheltuiala. 

 

Noi sa fim sănătoși! 

 

Noi stam toata ziua la bălăceală, așa canicula nu a fost in Suedia in luna mai și început de Iunie, de vreo 30 de ani! Cine știe când mai ajung tropicele pe aici, așa ca profitam. 

 

Din păcate ar trebui și ploaie, dar nu le putem avea pe toate. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 786
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna de dimineata,

 

Am ajuns  si eu acasa in Bucuresti.

 

Intalnirea a fost super misto, intotdeauna bucuroasa sa ma vad cu prieteni dragi. Ca niciodata a venit si fii-mea - m-a si mirat dorinta ei... dar cand e de mancat caracatita diavola e prima. Ioana imi pare rau ca nu ti-a  facut bine combinatia de fructe de mare cu ciocolata. Si acuma ma gandesc la midiile alea pane.

==

 

De cateva zile nu dorm bine de grija. Am zis ca rezolv cu gazele dar se pare ca nu.

Mai astept azi si maine si daca nu si nu ma duc in audienta la directorul general si daca nu si nu cu orice risc ajung sa vorbesc cu cineva pentru ancheta jurnalistica.

Problema este o grozavie, Distrigaz detine monopol si isi bate joc de oameni, sau poate firmele cu care lucreaza o fac. Undeva s-a produs o ruptura si cineva de pe traseu vrea sa ma traga pe sfoara.

Nu imi cereti amanunte ca nu le pot face publice deocamdata. Sfaturi nu am nevoie, doar asa un loc de ventilat imi trebuie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi n-a mai plouat de prin Aprilie. Nici nu mai știu de când nu am mai văzut un nor pe cer...

 

Cat a fost mama aici, ea era responsabila cu udatul florilor. Cât am fost plecată, o săptămâna a fost încă ea aici, următoarea a fost Diana de serviciu cu udatul lor. 

 

Acum sunt eu și ca norocul încă nu e restricție la folositul apei, udam cu furtunul. 

 

Am flori frumoase, acum infloresc trandafirii. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buon giorno! N-am apucat sa intru.. suntem numai in plimbari, plaje, balaceli...Am gasit niste plaje superbe...Cine stie cand mai prindem asa vara:))). Nu a mai plouat de multicel. Iarba e uscata. In schimb cele 2 rosii sunt ff fericite si au facut mullte rosii...

Miha, cand termina Silvia scoala?

Viv, iti tin pumnii sa rezolvi cu gazele...

Ioana, nu am scos barca, dee s-a razgandit boieru'... cica sa o scoaptem cand venim din vacanta, ca daca se scufunda... [:-)))]si noi suntem plecati... asa  ca sampania e in iulie....

Mianna, zugravit rapid si eficient!

Marion, rabdare si tutun pana terminati scoala...

Daniela, ai iesit la liman cu perioada gri?

Rox, Laura gata tezele? Vine vacanta!

Miercuri mergem la Barbierul la opera noua din Cph! Abia astept,. Zice ca are o acustica deosebota si ca sala e sub apa. Se merge elegant si avem si dinner...Daca aveam barca la apa, ne duceam cu barca pana acolo... [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

La noi vine iar furtuna...e ft cald, simti ca te sufoci, dar macar ploua seara..asa ca noaptea se doarme bine,chiar ma trezesc si inchid geamul pt ca e racoare.

 

Noi o tinem tot intr-o alergatura...sambata am fost la cumparaturi la nemti, apoi la restaurantul de la lac, pe seara am avut musafiri, prietena Marciei, sora si parintii ei..am povestit de India, am mancat sarmale cu mamaliguta si ardei iute, iute (de fap chili Cayenne)...Marco a fost cu ideea, a zis sa le fac ceva traditional romanesc...ieri am lenevit pana dupa-masa, dupa care am iesit la o bere la restaurantul mexican.

 

Saptamana asta iar e plina...azi dupa-masa am lucrat de-acasa, am facut si un gulas cu carne de vita, in curand plec la pedichiura.

Miercuri merg cu Marcia la fizio-terapie (am fost cu ea la medic si i-a dat sa faca fizio-terapie, 9 sedinte...daca nu e ok dupa, mai ii da sa mai faca inca 9 sedinte), apoi mergem la manichiura (dar separat).

Joi are balul si am programat-o dupa scoala la frizer (tb sa se tunda putin si vrea sa-si intinda parul si sa-si faca bucle  [ph34r])...i-am luat pt bal o rochie ft frumoasa, de la P&C, e bleumarin, partea de sus brodata si cea de jos pana la genunchi si infoiata  [:D] a probat mai multe, dar asta i-a placut din prima...are pantofi de lac bleumarin (au toc, dar mai gros, cica se va descurca pe ei, desi nu a mers pana acum pe tocuri...i-am zis sa-si ia si sandalele la ea) si geanta argintie...daca-i bal, bal sa fie  [:D] nu a vrut rochie sexy sau decoltata, a zis ca-i prea mica pt  asa ceva...dar multe din colegele ei si-au luat asa rochii...sunt curioasa cu ce impresii va veni de la bal.

 

Aici vacanta incepe pe 14 iulie, Marcia zboara cu ai mei spre tara, noi mergem cu masina, o saptamana mai tarziu...s-a saturat de scoala, deja a inceput sa primeasca notele finale..dar mai sunt inca 6 saptamani...lucreaza din zor la proiect, partea scrisa a terminat-o, acum mai are de facut filmul.

 

Cam atat de pe frontul de vest.

 

O saptamana faina sa aveti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Serena s-a retras de la Roland Garros. Imi pare bine.

Daca s-ar fi retras si Sharapova mi-ar fi parut bine la dublu.

 

 

De maine iar ma duc la casa. Trebuie sa fiu acolo.  Doream sa ma duc sa vorbesc despre usa de garaj si nu apuc nici maine.

Mi s-a stricat un termopan acasa si tot maine vine sa-l repare. Asa ca ma va inlocui Silvi. Vad ca nu a facut nazuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...