Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Buna,

 

Si ai mei copii au intrat in modul de vacanta. Ramona preda maine cartile. Fac repetitii pentru banchet si serbarea de final de clasa a I-a.

 

Vad ca deja e un aer de vacanta pe aici.

Saptamana aceasta sunt un pic mai aglomerata, lipseste sefa si ii tin locul.

 

Viv, tin pumnii sa rezolvi toate probleme aparute!

 

Cat despre Serena, parerea mea este ca nu facea fata unui meci cu Sharapova si atunci a ales varianta mai eleganta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 786
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna! 

 

Gata si la noi cu tezele si testele. Mai au cate o nota de luat pe ici pe colo, dar atmosfera e lejera.  Eu incep sa ma agit cu pregatiri pt ziua copiilor. Vor avea in weekend cativa colegi de clasa invitati acasa (eu i-am tot intrebat daca nu vor cum au facut ceilalti din clasa, sa mearga in mall la un film si ceva de mancare, dar am fost refuzata categoric : la noi e cea mai mare distrctie!) . Cred ca vor ramane cativa si peste noapte, sambata. Duminica va trebui sa o trezesc pe Bianca sa o "pun in functiune" repede, ca are concurs cu majoretele. Din fericire, e in Piatra , nu trebuie sa ne deplasam departe. 

 

Am o mare dilema ce cadou sa iau Biancai. Rares a fost categoric, el vrea bani sa isi stranga pt o consola noua de jocuri (eu am refuzat sa ii mai cumpar una, dar l-am lasat sa o ia din banii lui) . Bianca nu stie ce vrea , dar vrea si e suparata pe mine ca nu ii iau ce isi doreste ... dar nu stie ce isi doreste. Nu vrea bijuterii, nu vrea haine , nu vrea jocuri. Mi-a zis ca vrea niste instrumente speciale de desenat si scris (e pasionata de caligrafie de vreun an) , apoi s-a tipat la mine ca "am sa primesc doar niste rahaturi de creioane si markere de ziua mea!?"  

 

La noi de cateva zile e cand soare, cand ploaie torentiala. Sambata a plouat si cu gheata, dar nu a fost f mare si nu a stricat prea mult. Mi-au inflorit trandafirii, s-au copt cele 2 cirese din ciresul nostru mic, dar voinic (copiii ,care le-au impartit, zic ca au fost dulci si bune, noi asteptam productia din anul urmator). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Sa va fie de bine intalnirea  [pk]

 

Pt ca tot veni vorba, am stabilit cu Mianna si Rufus sa ne vedem pe 2 sau 3 august..noi plecam pe 4 spre casa...3 e vineri, poate ca 2 ar fi mai bine (vinerea mai pleaca lumea din Bucuresti)...asa ca cine mai doreste, cine mai pofteste, sa se inscrie pe lista  [:D]

 

La noi e racoare, a plouat toata noaptea.

 

De-abia astept sa vina ai mei, peste 2 saptamani sunt aici..avem program cu ei, in fiecare weekend cat sunt aici ne vom plimba.

 

O zi faina sa aveti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello dragilor,

 

A plouat si aici ieri si tare bine a fost ca s-a mai racorit un pic.

 

Diseara decolam asa ca ma

apuc sa fac ultimele pregatiri. O sa ii duc Balaurului niste cascaval, daca nu l-or roade soricioaicele pe avion, ca au dat gata 3 rotite mari de cand suntem aici.

 

La noi scoala abia pe 19 iulie se termina. Mai e o groaza!! Asa simt eu, de Patri ce sa mai zic.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, din pacate morile de vant imi bat mie (si din pacate si copiilor) in freza momentan.  In principiu, a ramas cum am zis eu ca e corect, regulamentar. Dar unii adulti (profesori din pacate) pun orgoliile si puterea lor mai sus de regulamente si corectitudine fata de copii. 

 

Drum bun spre casa! (si cu cascaval intact :) ) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Azi sunt la clasa nasoala. E mai bine ca la inceputul anului, dar tot dezagreabili sunt, majoritatea. Inca de doua ori anul asta si gata! La noi anul scolar se termina pe 22 iunie.

 

Am tone pe cap si nici un chef sa fac nimic. N am chef sa ma mut, ci sa ne teleportam cu tot cu mobila samd.

N am chef sa organizez ziua baiatului, am zis intai ca o fac in parc dar e prea multa " gestiune", asa ca va fi probabil la un loc de joaca. Veni vidi vici.

 

N am chef sa corectez examene si sa inchei medii.

 

Anul urmator voi avea doua clase de maternelle deci mai putin de corectat, yey. Raman la scoala de acum si mai am o zi la o scoala apropiata, sunt destul de multumita.

 

Am vorbit cu taica miu la telefon si imi zicea ce multe cirese si visine s au facut anul asta. I am zis sa puna la congelator si pt noi cand om veni in iulie.

 

In rest, apatie pre- vacanta...

 

Laura, chapeau ca faci ziua copiilor la voi. Cred si eu ca i distractiv pt ei, sper ca si pt tine.

Cadou pt fete nu prea am idee, poate ii schimbi bicicleta? Sau role sau un joc video mai deosebit. Al meu vrea Iwalk care mi se pare o chestie de fitze si cam inutila.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, am retinut recomandarile de carti. [flo]

 

Pe Ovi il cheama birocratia inapoi in Romania? Si pe noi! In iulie trebuie sa venim AMANDOI ca sa ii facem Juliei pasaport. Altfel, prin ambasada dureaza =< 90 de zile LUCRATOARE. Adica 18 saptamani. Ma plangeam ca biletele ptr la vara ptr mine + fete = 1000 lire, daca il punem si pe B la socoteala mai adaug 300... :((((

 

sau poate ca sotul sa dea declaratie la ambasada ca e de accord cu pasaportul si cu declaratia asta +fata sa te duci in tara in loc sa mai vina si el. eu asa am facut acum 10+ ani.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...