Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 786
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

tare bine e in vacanta si cu anticiparea unui start bun in liceu.


 


s-a calificat la toate clasele de avansati oferite, dar la limba engleza a vrut sa fie la modul regulat nu avansati...ca nu ii place sa scrie, sa povesteasca...asa ca l-am lasat cum vrea.


o sa-l pun si pe timpul vacantei sa faca materia de geometrie, sa fie familiarizat cu ea .


 


in rest, ma bucur de vacanta si pot sa respira si eu linistita pt 2 luni!


nu, vaicareli "iar la scoal!", nu impins de la spate"pune mina pe carte", nu amenintari "daca nu inveti iti tai jocurile forever".


 


miine ii pune braces...dar numai partea  jos treb sa poarte pt o vreme...pana se corecteaza un pic. treb sa poarte peste citeva luni si un fel de "masca" nu stiu cum sa zic pe fatza, ...doar cind e acasa...care ii impinge barbia in spate.


 


sapt viitoare voluntariem amindoi la tabara de la biserica...iar sunt pe post de bucatar.


 


2 sapt o sa lucrez de acasa...si e super.


 


noi, nu cred ca vom merge nicaieri in vara asta...poate doar dam o fuga la munte 1-2 zile. ne tinem zilele de concediu si banii pt cand o sa facem remodelarile cu baile  in toamna.


daca mai scap si de astea...chair rasuflu usurata ...hmmm...da si o sa fiu usurata de vreo 20K.


 


asa ca daca noi nu placam in vacante ma delectez citindu-va pe voi, care pe unde va mai duceti...si cu pozele de pe fb.


 


tare mult ma bucur pt voi ca aveti ocazia sa va intilniti….si tare mult as vrea sa va cunosc in persoana.


 


 


blessings tuturor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi primesc de la nasii mei mesaj pe whatsup sa confirm daca e adevarat ce se intampla in Suedia... si imi copiaza un ditamai articolul de nu stiu unde unde zice ca Suedia e in faliment, ca politistii si-au dat demisia, ca spitalele nu mai trateaza pacienti, ca femeile sunt violate pe strada si barbatii atacati, Ca granitele sunt inchise. Si multe alte baliverne... Ma tot gandesc cine poate sa scrie asa inventii... Voi ati citit asa ceva???

 

Si sa recomand o scriitoare: Daniela Zeca Buzura. Am recitit in weekend pe plaja: Demonii vântului si mi-a placut.  Mai am o carte care mi-a placut: Istoria romanțată a unui safari.

Ati terminat "Mastile?"?

 

Ioana, sa ajungeti acasa cu bine, si cu cascavalul intreg pt B:))

Laura, succes cu petrecerea acasa.  Despre cadou, poate un gift card la un magazin de haine/pantofi/ustensile de colorat.

LauraNico, ma bucur ca intrati in spiritul vacantei. Planuri de concediu?

Fleur, hai ca mai este putin si vine vacanta si la voi! Hai, ca mutatul poate fi si "fun". Poate mobila noua, or aruncat lucruri vechi...

Ella, pai mandra nu e cetatean elvetian?

Viv, ma bucur ca se rezolva lucrurile, somn usor!

Michelle, cand citesc despre scoala voastra, tare ma bucur ca nu am ales sa traiesc in America...Sa va bucurati de vacanta!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja eu nu am terminat Maștile, ca ma dadui cu idioții și cu psihopatii :). 

 

Cand am fost in Ro a fost ovi sa își reînnoiasca CI, i l-a furat in Barcelona dacă va amintiți, pe cel vechi. Și l-au întrebat de ce nu a dus-o pe domnișoara sa își facă CI din Septembrie???? Pai bine domu’ Cum e posibil???? :))) 

Și da, trebuie sa meargă sa îl scoată personal, asta e scopul principal al noii lui vizite...

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, dar de ce i trebuue lui Ovi sau fetei CI? Voi sunteti rezidenti de ani de zile, daca nu cetateni suedezi, nu? Pt CI nu trebuie adresa in Ro?

 

Michelle, bine ca ati intrat in vacanta. A fost William in camp sau urmeaza? Sa ne spui cum i a placut.

 

Anja, va invidiez pentru plaja si programul cultural.

 

Eu am venit de la scoala si am facut de mancare pt maine. Barbatul pregatise masa si m a informat sec ca nu mai e nimic pana maine asa ca a trebuit sa mi pun sortzul si la treaba.

In curand ma culc iar voua va doresc o zi linistita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata tuturor

 

Fleur, ce e smecheria aia pe care o vrea Eric de ziua lui?

 

eu am rezolvat cu scoala de vara, pfew. apoi ceva relaxare si din august domnul Patrick o ia de coada cu pregatirea ca e in urma rau pentru liceul la care are dumnealui pretentii. deci.. burta pe carte!!! [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

Miha, zic si eu ca Fleur, de ce si-a facut Ovi CI?

Pai voi ar tb sa aveti doar pasaport cu domiciliul in strainatate.  Nici macar nu e legal sa ai CI daca nu esti rezident in RO, plus ca daca ai CI cine stie la ce impozite sau alte chestii te obliga sa platesti. De ex. asigurari sociale...

Eu vara trecuta tocmai ce am renuntat la "buletine" si mi-am facut pasaport Ro cu domiciliul in strainate. La fel pt Silvia, nu ii tb CI.

Plus ca nu tb sa se duca sa il scoata personal. Faci o procura cuiva sa ti-l ridice. Noi asa am facut.

Rox, unde ii trimiti in scoala de vara?

Azi e ziua nationala a Suediei!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, eu nu am citit asa ceva.

am citit numai ca in Suedia rata criminalitatii a crescut oricum nu atat de mult ca in celelalte tari europene. 

Aveti alegeri in septembrie?

 

Multe balarii se scriu pe la noi. In Romania trecem printr-o epoca de rahat in care oricine fara discernamant poate scrie orice ii trece prin cap.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...