Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Anja, nici eu nu as placa, nu pentru un post care implica mai mult stres. In urma unor probleme de sanatate cauzate de stres am ajuns sa apreciez mai mult o viata linistita.

Copiii mai au mai mult de o luna de scoala, mititica ( care aproape m-a ajuns la inaltime) are testele nationale si se cam streseaza deoarece e in competitie nedeclarata cu frate-su. 

Seniorul are o perioada mai buna la scoala, au ca tema subiectul lui favorit, al doilea razboi mondial. In rest are restrictii la xbox asa ca viata lui nu e chiar asa cum si-o doreste. Da, stiu, e un neinteles. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 786
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Anja, n-a plouat. E seceta mare, așa Galbena nu am văzut iarba niciodată. Avem problema cu apa iar, in plus e și Interdicție la grill oriunde altundeva decât in curtea ta, cu grilul asezat numai pe pietre sau asfalt, cu o găleata de apa in apropiere. Iar sezonul turistic încă nu a început. 

 

Noi sa fim sănătoși :). 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi,

 

La noi a plouat peste noapte si s-a racorit. Am bucur ca mi-a udat gradina, ca asa de rau m-am simtit zilele astea (de duminica) ca eu nu am fost in stare sa ud. Habar nu am ce sa mai iau sa imi treaca starea. Daca aveti sugestii, va astept. Atentie, urmeaza descrieri scarboase! :)

 

Am asa: nas neinfundat dar muci care se scurg pe gat cumva, galben-verzui. Am avut si dureri de frunte/ochi/dinti si am crezut ca sunt sinusurile asa ca am luat Sudafed = pseudoefedrina cu ibuprofen.

Buuun. Pe de alta parte, tusesc sec de ma ustura gatul / ajung sa vomit si dupa un episod de tuse abia iese un glob de mucus, uneori galben-verde, uneori alb, cat un sambure de cireasa sau mai mic. Sau nu iese nimic.

In rest, am o stare de greata continua (desi nu-s [gravi] ) si nu am pofta de mancare - ca sa intelegeti, NU pot sa mananc ciocolata de la greata - atat e de grav. Plus malaise.

Plus, frisoane la greu seara. Aseara si marti seara am stat la TV infasurata in pilota si m-am culcat cu pijamale lungi si groase, sosete, pilota de iarna si tremuram si nu mi se incalzeau deloc mainile si picioarele. Dupa cateva ore evident ca eram fiarta :) 

 

Cam atat. Medfam a zis ca imi da un spray nazal, ca poate sunt alergica la polen [batcap] dupa ce i-am spus tot pomelnicul asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, iti raspund si eu. Sanatate, in primul rand.

Ceea ce scrii tu am eu in atacurile de alergie la polen (in august, la ambrozie), mucii, tusea infioratoare, samburii de cirese.

Frigul ala crunt insa il am in perioadele de stres maxim si oboseala groaznica, chiar in toiul verii la 30 de grade, tremur de frig si nu reusesc sa ma incalzesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine forumul tot din 2 in 3 merge  [zirea] cu greu reusesc sa intru. 

 

Laura, sa-ti traiasca gemenii si sa fie sanatosi  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Anja, nici eu nu as pleca in conditiile astea.

 

Ioana, sa-ti revii cat mai repede.

 

Velvet, speranta moare ultima. 

 

Fleur, spor la mutat...aici se face totul online, inclusiv posta.

 

La noi ieri a plouat si am avut 12°...acum cateva zile erau 30+....azi m-am trezit cu durere de cap, dar am luat algocalmin si mi-a trecut...sefa mea a avut o migrena urata ieri, de nu putea merge sau vorbi....asa ca am dus-o eu acasa, sta la 40 min de Zurich..avea un eveniment important la care tb sa participe, asa ca a tb sa-i gasim inlocuitor...dar totul s-a terminat cu bine, eu dupa am lucrat de-acasa.

 

Mandra e azi la Berna in excursie cu clasa..o recuperez la 5 de la gara....tabara au avut-o in septembrie, asa ca acum la sfarsit de an au doar excursia..mai are 4 saptamani de scoala  [zirea] si chef ioc  [:D]

Anja, ma intrebai de parul Marciei: ea are parul cret, dar nu-i place, asa ca si-l intinde...cand era lung, era ondulat...dar de vreo 2 ani e cret...seamana cu Marco, el are parul cret (al meu e ondulat).

 

Ce bine ca maine e vineri  [pk] aseara ne-a sunat prietenul care sta in orasul de langa noi si ne-a invitat duminica seara, cand e meciul Elvetia-Brazilia, la gratar....asa ca am zis da...sotia lui e plecata in Romania, vine la sf.lunii iunie.

 

O zi faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...