Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Vaiii, ce fete mari si frumoase ai, Micky! Iar cel mic pare un smecheras [:)]

 

Acum am realizat ca la intalnirea pinguinilor pusa la cale de Ella pe 2 sau 3 august n-o sa fiu in Bucuresti - mi-am prelungit concediul in Vama cu inca o saptamana, dar daca tii legatura cu fetele, probabil o sa te vezi cu ele.

 

Eu ma intorc in Bucuresti in 5 august; daca se mai pune la cale ceva atunci, as veni cu placere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 786
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bine ca a spus Mianna de fetele tale + mezin, Mickyyyy ca saream peste poze.

toate, toti au crescut. Nu imi vine sa cred ca cel mic are deja 4 ani.

 

Frumosi copii! 

==

 

Am terminat si eu cu baby-sittareala. E o poezie asta mica. A vrut sa manance din boabele pisicii. S-a intins pe burta langa ea sa-i linga coada. E foarte darnica si ne da din mancare  - ce conteaza ca e din guritza ei, important e ca ne ofera.

Ne linge pe umeri. Addora sa-i fac baita in chiuveta. Doarme 2 ore dimineata si vreo 3 dupa-amiaza. La ma-sa nu doarme decat putin dupa-amiaza.

cred ca ii place patul meu si perna cu ursuleti si soricei.

 

E sclifosita la mancare. Nu mai vrea cu lingurita si m-a disperat. A trebuit sa-i schimb meniul si sa-i dau bucatele de ceva sa le ia cu mana. 

Am ramas fara diapers si noroc ca aveam  1 bucata aleza in casa. I-am pus-o sub ea la pranz cand a dormit. I-a fost frica sa stea pe ea. A adormit cu piciorutele ridicate. Care i-au cazut asa, cu incetinitorul.

 

Se tine dupa mine prin casa. Merge binisor, mai mult pe varfuri. Cade des. Are marsarier. 

Si nu in ultimul rand e foarte draguta si iubitoare, calina. Are ochii aia albastri superbi, nu stiu de unde i-a mostenit. 

 

Una peste alta o sa-mi fie dor de ea si de soru-sa de o sa ma topesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Micky, ai copii mari si tare frumosi ! Superba fotografia! 

 

Viviana, sper ca au ajuns cu bine ai tai la destinatie! 

 

La noi, nimic deosebit de povestit. Am avut un weekend plin si frumos, cu multi oameni dragi aproape. Copiii se bucura din plin de vacanta : nu fac nimic!  (desi trebuie sa recunosc ca ieri m-au surprins cu curatenia facuta in casa, inclusiv au dat cu aspiratorul) . La noi a tot plouat in ultima saptamana, am gradina plina de buruieni (dar si legumele arata spectaculos) si nu prea pot intra sa le smulg, ca e tare ud pamantul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Si noi am avut un weekend plin, ne-am uitat la meciuri...am sarbatorit si "victoria" Elvetiei impotriva Braziliei...asta ca sa-l citez pe comentatorul elvetian  [:D]

 

Ieri s-au anuntat schimbarile la job, sefa mea a ramas doar cu unul din ele (sustainability)...a primit pe Linkedin peste 500 de mesaje de felicitare...ma bucur pt ea/noi, numai ca trebuie sa reorganizam multe, asa ca e nebunie mare...dar trece si asta...fara asta mai am 4 saptamani pana la vacanta.

 

Ai mei vin joi, de-abia astept  [pk]

 

Saptamana viitoare merg la voluntariat, la fotbal...e cupa organizata de banca noastra, participa elevii din canton.

 

Mandra a avut azi zi de sport, la 7am era pe teren..am recuperat-o la 3, e franta...si-a facut dus si acum e in pat, se relaxeaza..mi-a spus ca au un coleg nou, la o clasa paralela..e rus (s-a mutat acum in Elvetia), atletic si frumusel foc  [:D] si vorbeste germana cu accent rusesc..i-am zis ca ce mai sta, sa se dea pe langa el daca-i place  [ph34r]

 

Am realizat ca pana plecam spre tara, avem toate weekend-urile ocupate.

 

La noi e cald si zapuseala, sunt 24°, dar se simt peste 30°.

 

O zi faina sa aveti.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...