Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 786
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

buna dimineata!

 

miha, sa ajunga cu bine sotul acasa! banii vin si pleaca...mai rau cu timpul pe care nu il mai putem recupera. te pupam si noi [flo2]

 

daniela, michelle, velvet, pupici  [flo2]

 

eu nu m-am prins ca sunt raspunsuri multiple, cu toate ca ati zis de partial corecte...si nu am mai luat-o de la capat.

 

noi suntem cam suparati. bunica sotului, ultima bunica pe care o mai avem, e in spital. are o infectie generalizata...si la 90+ si cu alte probleme pe care le are e cam complicat.

in rest, ploua, fulgera si tuna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata!

 

miha, sa ajunga cu bine sotul acasa! banii vin si pleaca...mai rau cu timpul pe care nu il mai putem recupera. te pupam si noi [flo2]

 

daniela, michelle, velvet, pupici  [flo2]

 

eu nu m-am prins ca sunt raspunsuri multiple, cu toate ca ati zis de partial corecte...si nu am mai luat-o de la capat.

 

noi suntem cam suparati. bunica sotului, ultima bunica pe care o mai avem, e in spital. are o infectie generalizata...si la 90+ si cu alte probleme pe care le are e cam complicat.

in rest, ploua, fulgera si tuna.

Eu m-am prins paartial pe la intrebarea 10 cand mi se parea firesc sa bifez toate raspunsurile, am ales doar unul cu greu apoi a mai urmat o intrebare cu mai multe raspunsuri si m-am intors ca eram curioasa sa vad ce stiu.

M-a fascinat testul asta. Ma gandeam ca ar trebui ca toti politicienii nostri sa-l faca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miha, multumesc!

 

viv, si eu am vazut ca nu e ok...chiar la 4, apoi la 6 imi parea ca sunt mai multe valabile. dar dupa ce m-am uitat la raspunsuri nu am mai luat-o de la capat. 

cat despre politicieni...eu zic ca sunt amestecati, ca in orice alta tagma, oamani si mai putin [:)]  dar testul e foarte interesant!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet, te iau cu placere  [pk] poate ne vedem cand vin in tara, dar nu stiu in ce parte a tarii stai. 

 

Silvi, noi pe 28 iulie suntem in apropiere de Tulcea, la Somova..pe 29 tb sa fim dupa 2 in port, la 3 plecam spre Mila 23.

 

Miha, asa zic si eu, banii vin si se duc, sanatosi sa fim, restul nu conteaza.

 

Aseara mi-a parut rau pt nigerieni...dar argentinienii au jucat bine, meritau sa castige..in seara asta sunt pt Germania si Elvetia...elvetienii au nevoie doar de un punct, sper sa faca o figura frumoasa...asa ca Hopp Schwiiz  [pk]  [berica]

 

O zi faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit ca Germania a mancat bataie de la Coreea de Sud.

 

===

Sa va povestesc. la ideea unui vecin s-a facut pe whattsapp un grup al proprietarilor drumului de servitute. Degeaba le-am spus eu ca mai bine ne intalnim la niste date prestabilite si vorbim de binele comun, ca dialogul in scris  e anevoios, ca nu e bine sa citeasca fiecare cu ce ton vrea, ca se nasc interpretari, etc. Dar na, n-am avut succes.

Si iacata ca se intampla pe micutul grup exact ce se intampla aici pe Dc. Is impunsaturi, aduceri aminte ca nu stiu cand cineva a spus ceva si acum s-a razgandit. Certuri de 2 lei.

 

Le citesc ca pe o telenovela. Nu ma bag. Am stat intr-o zi pana la ora 1 noaptea, cand oameni seriosi, cu copiii si joburi la multinationale isi dadeau la gioale. Elegant de altfel, foloseau chiar romgleza.

La 1 i i-a luat somnul, dar dimineata, imediat ce s-au trezit au luat-o de la capat.

Aoi s-au domolit ca nu aveau incotro.

 

Vorbeam cu cel mai in varsta vecin, are 76 de ani, ne ajuta si pastoreste pe toti. Imi spunea ca se distreaza pe cinste si ii pare rau cand se termina.

 

Va spun sincer ca nu, nu mai imi place "societatea" asta prea expusa online-ului si rupturilor virtuale cand una vrei sa spui alta se iintelege. Chestia asta e si in politica.

 

Si apropo de politica. Imi place Cartianu si il urmaresc pe FB. Dar nu imi place cand o face pe Veorica imbecila sau proasta tarii. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da' cum ar trebui s-o faca? intelectuala?

 

Apoi, aceasta a făcut mai multe gafe. În primul rând, ea a vorbit de Banca „Monetară“, nu de Banca Mondială. Ulterior, în loc de legitim aceasta a pronunţat „legim“, vorbind despre Guvernul legitim. Nici „în pofida“ nu i-a ieşit, Dăncilă vorbind de „în profida“.

Nu în ultimul rând, Viorica Dăncilă a ajuns la următoarea concluzie: „Inflaţia este pur statistică, ea nu reflectă efectiv evoluţia continuă a preţurilor şi efectul real în buzunarul cetăţeanului“, a mai spus premierul României.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...