Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 786
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

da' cum ar trebui s-o faca? intelectuala?

 

Apoi, aceasta a făcut mai multe gafe. În primul rând, ea a vorbit de Banca „Monetară“, nu de Banca Mondială. Ulterior, în loc de legitim aceasta a pronunţat „legim“, vorbind despre Guvernul legitim. Nici „în pofida“ nu i-a ieşit, Dăncilă vorbind de „în profida“.

Nu în ultimul rând, Viorica Dăncilă a ajuns la următoarea concluzie: „Inflaţia este pur statistică, ea nu reflectă efectiv evoluţia continuă a preţurilor şi efectul real în buzunarul cetăţeanului“, a mai spus premierul României.

Proasta, dar mai voalat.  [:)]  Simpla, modesta, rudimentara, nevinovata

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Suedia va juca cu Elvetia :). Nu cred ca s-au întâlnit prea des. Mexic cu Brazilia, vor ieși scântei :). 

 

Suedezii se bucura ca nu au nimerit cu Brazilia. :) Vom vedea martea ce vine :). 

 

Mi-a plăcut ca gestul nesportiv făcut de un oficial german către banca oficială suedeza a fost sancționat de FIFA. 

 

Activitatea mea zilnică se reduce la job și meciuri. In afara de faptul ca al meu a ajuns acasa, nu am ce sa va spun. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza!

Eu iar sunt semi-chioara, mi-a schimbat opticianul lentilele si la apropiere nu vad bine. Sper ca astea sa fie bune sa nu trebuiasca sa le schimb din nou.

Copilul mare a fost sa-si intalneasca viitorii colegi si sa afle ce manuale ii trebuiesc....a fost foarte “fericit” cand a aflat ca o sa aiba religie si trebuie sa cumparam biblie. Trebuie sa comandam manualele, abia astept! Pana acum toate manualele le-au avut la scoala, practic eu nu prea am stiut ce fac ei.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Silvi, noi pe 28 iulie suntem in apropiere de Tulcea, la Somova..pe 29 tb sa fim dupa 2 in port, la 3 plecam spre Mila 23.

 

 

 

 

la danube delta resort sunteti la somova? oricum e sambata/duminica asa ca poate ne vedem macar inainte sa plecati la mila. 

vb atunci, inainte cu cateva zile, dar tare mi-ar placea sa ne vedem.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua!

 

eu la fotbal nu ma pricep deloc. nici sotul nu e pasionat asa ca nu stiu nimic si sunt pe langa toate discutiile de zilele astea, nu ma refer aici ci asa in general, la munca, cu cine te intalnesti toata lumea discuta de meciuri [:)]

 

ioana, ce-ti mai fac fetele? am citit de intamplarea din magazin. P s-a descurcat admirabil! Julia ta ce face? a mea va merge la toamna la gradi.

 

m-am dus putin in urma dar nu am mai regasit multi pinguini dragi....sper ca nu au migrat doar ca nu i-am gasit eu citind in diagonala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce ploaie buna a fost! As mai vrea.

Mi-e groaza de zilele alea lungi fierbinti de vara. Care cica ne asteapta din iulie.

 

Mi-a adus fii-mea frrunze de frangipani. Le-am pus in apa si vad ca pana acuma rezista. Ii spusesem sa aduca frunza cu crenguta cu tot, dar i-a fost rusine sa-i rupa omului copacul.

Ma uit la ele si le rog sa prinda radacina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

viv, sper sa ti se prinda frangipani. mi-a trimis o colega ce locuieste in thailanda, niste poze cu frangipanii (oare acesta e plurarul) din gradina ei, are unii cu flori colorate, roz deschis, cu roz mai inchis/ciclam pe marginea petalelor...o minunatie...iar mirosul se spune ca este incantator...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata din virful vasului de croaziera. Sint parcata pe cel mai de sus deck chiar in "fruntea" vasului care merge cu viteza inapoi in NJ. Ajungem maine la 6:00am, la 7:30am debarcam si eu aterizez direct la servici.

 

A fost o experienta frumosa din punct de vedere al petrecutului timp cu familia (cu un mic sughit)...in rest, nu mai repet. Nu sintem oameni de croaziera. Daca nu as fi fost intr-un grup mare sa ne antrenam putin si sa stam la povesti, eu nu as merge pe cont propriu. Totul este artificial, multa lume setata sa primeasca servicii ireprosabile la secunda cu un ton poruncitor si tifnos...sint totusi 4000 de pasageri si 1100 de angajati pe vasul asta!. Am avut o experienta extraordinat de placuta cind am intilnit un roman care lucreaza aici pe vas. Este manager de restaurant...ne-a invitat pe toti (si sintem apropae 20) in "spatele casei" sa facem un tur al bucatariilor, am avut brunch cu bucatarul sef la "initimitate" si totul doar pentru l-am salutat in romaneste si am stat la taclale. M-a lasat profund impresionata de cata munca si logistica exista pe un vas ca sa faca pe fiecare pasager fericit. Toti angajatii traiesc in "teroarea" chestionarului de final. Daca nu au note bune de la pasageri asta inseamna ca nu se mai intorc sau nu sint promovati mai sus decit sint....iar unii pasageri exploateaza la maxim chestia asta. 

 

Am avut o zi in Cococay ...insula privata unde am fost la snorkeling cu pruncii mei. Am incercat pentru prima oara masca ninja pentru snorkel si trebuie sa spun ca este extraordinara. Poti respira si pe gura si pe nas in acelasi timp! Mi-a placut la nebunie. Altceva de insula nu am ce spune...este doar o extensie a vasului, nu exista localnici.

 

Apoi o zi in Nassau unde am profitat ca sintem intr-un oras si am alergat ca niste nebuni pe strazi pina cind nu ne-au mai tinunt balamalele. Un soare si o caldura incredibila nu ne-au oprit sa parcurgem aproape 8 mile pe jos. Am ajuns inapoi la vas rupti de oboseala si caldura. 

 

Am invatat sa joc si la ruleta in croaziera...la masini am castigat, la blackjack am castigat, la ruleta am castigat...mi-am scos toti banii pentru toate bacsisurile care trebuie date peste tot! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...